Vereséggel kezdtük a Göcsej Kupát
2015. szeptember 24.

A 46. Nemzetközi Kosárlabda Göcsej Kupa nyitó napján a PEAC Pécs együttesével kezdett csapatunk. A pécsieknél ott volt Zele Dorina , aki az előző szezonban még csapatunkat erősítette.

Szélesy Judit hármasával, majd Nagy Dóra büntetőjével 0-4-el kezdett csapatunk. A 2. percben Aleksic duplájával megszerezte első pontjait a tornán a PEAC. Pontatlan támadások következtek mindkét oldalon, majd Velkey süllyesztett el egy újabb hárompontost a pécsi gyűrűben( 4-8). Válaszként Stankovic ziccerezett és a megítélt plusz dobást is értékesítve egy pontra zárkózott a PEAC (7-8). A hatodik percben Zele hintet egy távolit, majd Böröndy szép betörésből egyenlített( 10-10). Parks hármasánál Gál Tamás időt kért. Három per volt hátra a negyedből amikor Horváth Zsófi büntetőjével és Licskai Zsófi tempójával egyenlítettünk( 13-13). A hajrában Szűcs és Parks büntetőivel szerzet előnyt a baranyai együttes( 16-13).

Ahogy az első úgy a második negyed is Szélesy kosarával kezdődött, de most egy duplával jelentkezet  a rutinos játékos( 16-15). Szűcs kosarára Szalay Virág válaszolt egy estében dobott kosárral( 18-17).  A 13. percben Nagy büntetőivel átvettük a vezetést, amit Bozóki egy duplával visszavett( 20-19). Böröndy Vivien kényszerült a  padra, mivel gyorsan begyűjtötte a negyedik faultját. Mindkét oldalon sok volt a pontatlanság. Zele Dorina 2+1-vel 23-19-re elhúzott a PEAC. Nem hagytuk leszakítani magunkat és három perccel a negyed vége előtt egy pontra voltunk ellenfelünktől( 24-23). Aleksic hármasával próbált leszakítani minket a Pécs, amit Gáll Tamás időkéréssel próbált megakadályozni. Az időkérés után Parks dobott hármast(30-23). A hajrára Jurkó Noémit is pályára küldte Gáll Tamás, aki két remek duplával mutatkozott be. Parks újabb hármasával és Aleksic duplájával tartotta előnyét a PEAC. A negyed végén Nagy büntetőivel négy pontos hátrányban várhattuk a folytatást (35-31).

Stankovic pontjaival indult a harmadik negyed. A 22. percben Stankovic és Szélesy csapott össze, amiből a zalai játékos a bokáját fájlalva lenn maradt a parketten( reménykedtünk, hogy nem komoly a sérülése). Hosszú idő után Nagy Dóra büntetőivel mozdultunk el a holtpontról. Zele duplájánál Gáll Tamás magához szólította övéit( 39-33). A játék képe továbbra sem változott sok hibával játszott mindkét együttes. A 24. percben Horváth Zsófi szerzett labdát, de szabálytalankodtak vele szemben. Egy büntetőjét értékesítette, majd letámadáskor újabb labdát szerzett és a támadásból Böröndy szerzett egy kettest. A védekezésváltás bejött, mert Böröndy újabb pontjaival 42-39-re zárkóztunk. A negyed hajrájában hibáinkat kihasználva 47-40-re elhúzott a  PEAC. ZTE időkérés után Böröndy szerzett betörésből szép kosarat(47-42). Szélesy Judit újra játékra jelentkezett, tehát ne sérült meg a lába. Ha már ott volt akkor pontosan is büntetőzött( 51-45). A negyed végén Velkey Kriszta kipontozódott. Szűcs büntetőire Böröndy egy félpályás hármassal válaszolt a dudaszó pillanatában (53-48).

Ötpontos hátrányból kezdhettük a záró negyedet. Szélesy pontjaira Aleksic válaszolt(55-50). A folytatásban felváltva potyogtak a kosarak, de közelebb nem tudtunk ellenfelünkhöz kerülni. A 35. percben Szélesy dobot egy dudaszós kettes és négy pontra zárkóztunk( 60-54). A mérkőzés hajrájához közeledve egyre jobban húztak el a baranyaiak, úgy hogy mi rengeteg ziccert hibáztunk. A vége 14 pontos pécsi győzelem.

PEAC Pécs – ZTE NKK 73-59 (16-13, 19-18, 18-17, 20-11)

Zalaegerszeg, Városi sportcsarnok

PEAC Pécs: Raksányi -, Stankovic 5, Raus -, Zele 14/3, Parks 17/9 csere: Czirják 2, Bozóki 11, Fűrész 3, Aleksic 11/3, szűcs 7, Kaposi 3, Gorjanácz-, edző: Roberto Hernandez

ZTE NKK: Nagy 14, Velkey 3/3, Böröndy 13/3, Szélesy 13/3, Horváth Zs. 6 csere: Licskai 2, Szalay 4, Jurkó 4, Orsó -, edző: Gáll Tamás

Gáll Tamás: - Rengeteg dobást és büntetőt hibáztunk, ami megbosszulta magát. Jobban koncentrálva és pontosabban játszva lehetet volna fordítva is az eredmény.

A női torna másik mérkőzésén:

CMB CARGO UNI Győr- USA Global Force Team 81-58 (23-9, 25-14, 21-28, 12-7)

CMB CARGO UNI Győr: Koch 6, Horváth K. 5, Laklóth 6, Varga Zs. 10, Goree 12. Cs.: Radocaj 7/3, Török Á. 4, Grigalauskyte 9, Takács K. 9/3, Pap 11, Kovács V. 2. Edző: Völgyi Péter.

USA Global Force Team: Coddington 4, Gaynor -, Robinson 4, Gilbert 1, Grimes 3/3 csere: Jones 10, Gibson 9, Green 4, Porter 5, Hagans 8, St.Johns -, Ndongo 10/3, Bulter -, edző: Darene Thomas

A 46. Nemzetközi Kosárlabda Göcsej Kupa nyitómérkőzését a CMB CARGO UNI Győr és az európai szerződésekre hajtó alkalmi összetételű amerikai USA Global Force Team vívta. Völgyi Péter együttese nem hagyott senkit kétségek közt vergődni és már az első félidőben eldöntötte csapata a találkozót. A győriek végig irányították a mérkőzést és magabiztos játékkal győzték le a helyenként a faulthatáron védekező amerikaiakat. A Győrben mindenki lehetőséghez jutott és a fiatalok éltek is vele és mindannyian pontokkal hálálták meg az edzői bizalmat.

Program: 2015. szeptember 24. csütörtök

14:30 USA Tour Team - ZTE NKK
16:15 PEAC-Pécs – CMB CARGO UNI Győr