A rutin jelentett a különbséget Ajkán
2024. április 25.

A 9-16. helyért zajló rájátszásban Budapestre utazott csapatunk, ahol az Ajka ellen játszottunk. Borzalmas első negyed után visszajöttünk a meccsbe. Kétszer is volt lehetőségünk, hogy megfordítsuk a meccset, de sajnos a rutin a hazaiakat segítette és ez döntőnek bizonyult a győzelem megszerzésében.

Ajka-ZTE NKK 84-68 (20-9, 18-22, 23-23, 23-14)
Budapest, Jv: Gyurka, Darai

Ajka: Varga 27/24, Farkas 10, Kulcsár 7/3, Shirian 21, Tóth 10. csere: Mátyás 3, Kalocsai 6, Tápai, edző: Rónaszéki Szilvia

ZTE NKK: Óházy 18/3, Kovács 21/15, Szórád, Ács 3, Jurkó 18/6, csere: Horváth Fru. 8, Szakonyi-Nagy. edző: Rózsás Gábor

A találkozó elején nagyon beragadtunk. Az első pontunkat az 5. percben Ács szerezte büntetőből (11-1). Nem igazán találtuk a ritmust és könnyű kosarakat engedtünk ellenfelünknek (20-9). A második negyedben már harcosabb és pontosabb játékot mutattak a lányok. Két perc alatt 7-0-át futottunk és felzárkóztunk ellenfelünkre (20-16). A házigazda sem tétlenkedett a válasszal és Varga és Shirian vezérletével újra tíz pont fölé tolta a különbséget (36-22).  A félidő hajrájában újra erőre kaptunk és Óházy kosarainak köszönhetően hét pontra visszajöttünk (38-31).

A nagyszünet után ismét lassan és pontatlanul kezdtünk és ellenfelünk állandósítani tudta tíz pont körüli előnyét. A 27. percben a sokadik Varga hármas után 53-41-re ment az Ajka. Hosszú hajrát nyitottunk és két perc alatt ledolgoztuk a hátrányunk és Óházy közelijével egy pontra feljöttünk (55-54). Nem sikerült  átvennünk a vezetést, sőt Kulcsár és Varga hármasával ismét ellépett az Ajka (61-54). A záró negyed elején Óházy és Kovács pontjaival lőtávolba zárkóztunk, de nem tudtunk élni a lehetőséggel, hogy átvegyük a vezetést. A hazaiak Varga hármasaival újra elléptek és ez döntőnek bizonyult, mert a hajrában már nem tudtunk újfent megújulni és így a hazaiak nyerték a mérkőzést (84-68).

Rózsás Gábor:- Nem a legjobb előjelekkel utaztunk Budapestre sajnos, ráadásul borzalmasan is kezdtük a mérkőzést. Végig nagyot dolgoztak a játékosaink, hogy ellenfelünk rutin-, és magasságbeli fölényét ellensúlyozzák, ami egészen jól sikerült is. A különbséget a hazaiak javára az jelentette, hogy az egyik hátvédjük kimagaslóan jó dobóformát hozott és 12 kísérletből 8 triplát értékesített. Kétszer is visszajöttünk 1-2 pontra mínusz 14-16-ról, s alapvetően egál körüli mérkőzés zajlott, de a kezdeti és záró 4-4 perc meghatározó volt. Az elejét szó szerint átaludtuk, a végén pedig fiatalos lendülettel "megőrültünk", így az Ajka rutinját kihasználva nagyobb különbséget tudott kialakítani a káoszban. Természetesen nem adjuk fel, hazai pályán is tisztességesen fogunk küzdeni!

Folytatás vasárnap 19-órától az Ostoros Csarnokban!