A 10. fordulóban a fővárosba utaztunk, kicsit szokatlan időpontban játszva az ELTE BEAC ellen.

ELTE BEAC-ZTE NKK 71-94 (14-30, 24-19, 20-25, 13-20)
Budapest, Jv: Pozsonyi, Lengyel, Sallai

ELTE BEAC: Li 3, Galántai 12/3, Laklóth 18/3, Mérész 7, Fogg 5, csere: Juhász 8, György 10, Tóth -, Szabó 8, Zsámár-, Orosz-, edző: Balogh Judit

ZTE NKK: Nagy 12/6, Kovács,3/3 Burkholder 15/6, Ndiba 10/3, Horti 12, csere: Delic 10/6, Hayes 25, Kuttor 5/3, Dömötör-, Jurkó 2, edző: Horváth Zsófia

Burkholder közelijével nyitottuk a találkozót, majd a hazaiak irányítója Li és Mérész pontjaival fordított a BEAC (5-2). A következő két percben egy 11-0-s futással, közte Nagy és Burkholder triplával - állva hagytuk ellenfelünket (5-13). Szabó törte meg a sorozatunkat két duplával, amire Nagy újabb triplával felelt (9-16). A cserék is jól szálltak be a padról, Hayes megállíthatatlanul játszott, Kuttor pedig triplával nyitott. A negyed végét megnyomva 16 pontos előnyt szereztünk (14-30).

Kicsit talán megnyugtatta a lányokat a tetemes előny és könnyelművé vált a játékunk. A hazai fiatalok harcosan játszottak. Galántai triplával nyitott, amivel lendületbe hozta övéit és három és fél perc alatt 12 pontot szerezve zárkóztak (26-33). Nem találtuk a ritmust és a BEAC tovább közelített. A 14. percre Galántai büntetőivel már csak öt pont volt a csapatok között a távolság (30-35). A negyed felénél a legjobbkor jött Delic triplája és Horti büntetői (30-40). A félidő hajrájában Horti és Hayes pontjaival tartottuk a tíz pont körüli előnyünket (38-49).

A nagyszünet után Hayes duplájával és Delic triplájával nyitottunk. A hazaiak György és Szabó pontjaival próbáltak zárkózni. A 24. perc elején Ndiba triplájával állt vissza a 15 pontos vezetésünk (44-61). Állandósult az előnyünk, némi ingadozással. A 27. percben Kovács és Laklóth váltott triplát. A negyed végén Kuttor közelijével már 18 ponttal vezettünk, de Mérész és Szabó nem hagyta, hogy átlépjük a húszpontos határt (58-74).

A záró negyed elején egy perc alatt háromszor állhatott büntetőzni Hayes, mindössze egyet hibázott a hat kísérletből (58-79). A folytatásban sikerült tartanunk a húsz pont körüli előnyünk. A negyed második felében már minden cserejátékosunk lehetőséget kapott, Jurkó Noémi egy duplával hálálta meg a bizalmat. A hazaiaknál is pályára léptek a fiatalok, hiszen a találkozó már korábban eldőlt.

Sorozatban harmadik győzelmünket arattuk Horváth Zsófia vezetésével és egyre közelebb számunkra a Magyar Kupa nyolcaddöntője.