Tizenharmadikán 13 pontos győzelem
2017. október 13.

A bajnokság negyedik körében a Vasas Akadémia csapatát fogadtuk. A vendégeknél csereként kapott lehetőséget Böröndy Vivien és Ambrus Szandra is.

ZTE NKK- Vasas Akadémia 95-82 (23-17, 27-17, 24-22, 21-26)
Zalaegerszeg, Zalakerámia Sport –és Rendezvénycsarnok
 200 néző Jv: Farkas, Radnóti, Lövész

ZTE NKK: Koizar 14/3, Kovács 2, Jeffery 15/9, Hegedüs-Őri 11/3, Parker 16, csere: Gáspár-Szalay 13/6, Gorjanácz-, Varga-, Vincze-, Pavel 24, Jurkó -, edző: Gáspár Dávid

Vasas Akadémia: Kalu 18, Dúl 4, Demeter 2, Mérész 11/3, Karakasevic 12, csere: Dombai 8/6, Böröndy 13, Ambrus 2, Tóth 9, Farkas 3/3, edző: Földi Attila

Jeffery hármasával indult a találkozó és jó ritmusban játszottak a lányok. A fővárosiak próbálták lassítani a játékot, kevés sikerrel. A negyed felénél megakadt a lendületünk és egyre többször kaptunk könnyű kosarakat. A vendégek agresszív védekezése nem feküdt a csapatnak és kiegyenlítődött a játék (23-17).

Parker remek centerezése után sorozatban öt pontot szerezve felzárkózott a Vasas (25-22). Nagyon kapkodó volt a játékunk és a védekezésünk is hagyott kívánnivalót maga után. A 14. percben Mérész kosarával egy pontra feljöttek a fővárosiak (27-26). A folytatásban összekapta magukat a lányok és Hegedüs-Őri Györgyi remek betöréseivel nyújtottuk a távolságot. A félidőhöz közeledve Parker kosaraival állandósult a tíz pont feletti különbség. Az utolsó percen belül Jeffery, majd a negyed utolsó momentumaként Hegedüs-Őri is szerzett egy távolit és elértük az ötven pontot a félidőre (50-34).

A nagyszünet után Koizar egy perc alatt öt pontot szerzett és már húszra duzzadt az előnyünk (55-34). Ötletesen játszottak a lányok, és ami fontos pontosan fejezték be a támadásaikat. A negyed utolsó harmadában könnyelművé vált a játékunk, de ezt nem tudták tartósan kihasználni a vendégek. A játékrész vége gyors és pontos játékot hozott (74-56).

A záró negyedben is a mi akaratunk érvényesült. Tartottuk a húsz pont körüli előnyt. A 34. percben Gáspár –Szalay Virág hármasával tovább nőtt az előnyünk (84-61). A Vasas nem hagyta magát rendre ránk ijesztett. Szerencsére mindig volt egy–egy jó megoldás, de eközben elemi hibákat is vétettünk védekezésben és támadásban is. A hajrában erőre kapott a Vasas és jelentősen faragtak a hátrányukból, mert hagytuk őket.  Helyenként pörgős és jó játékkal sikerült legyőznünk a lelkesen küzdő Vasast. Az eredmény mutatja, hogy egyik csapatnak sem a védekezés volt az erőssége ezen a találkozón.