Győztünk, de a párharcot elveszítettük
2024. április 28.

A 9-16. helyért folytatott rájátszásban az Ajka ellen, az első mérkőzésen összeszedett 16 pontos hátrány ledolgozására készültek a lányok. Harcos, kemény küzdelemben  sikerült nyernünk, de ez nem volt elég a párharc megnyeréséhez.

ZTE NKK-Ajka 85-74 (28-20, 16-14, 14-21, 27-19)
Zalaegerszeg,  50 néző, Jv: Benedek, Kovács

ZTE NKK: Kovács 29/15, Óházy 10/6, Ács 10/9, Szórád 6, Jurkó 14. csere: Horváth Fru. 15, Péterfi 1, Kiss. edző: Rózsás Gábor

Ajka: Varga 15/15, Farkas 20, Shirian 2, Mátyás 9, Tóth 16, csere: Kovács O. 7/3, Kulcsár 5/3, edző: Rónaszéki Szilvia

Az első percekben fej-fej mellett haladtak a csapatok, felváltva szereztek kosarat. A 4. perctől egy 7-0-s futással próbáltuk leszakítani ellenfelünket  (14-7). A negyed hajrájában mi irányítottunk, de a távolról is jól dobó Ajka nem engedte, hogy nagy előnyt szerezzünk (28-20).

A második játékrész elején tíz pont fölé toltuk az előnyünk (34-23). A lányok mentek előre, de a védekezésben sokszor nem figyeltünk é könnyű kosarakat engedtünk ellenfelünknek, így nem tudtuk tovább növelni az előnyünk. A félidő hajrájában Szórád kosarával 12 ponttal vezettünk, amiből egy duplányit faragtak a vendégek a nagyszünetig (44-34).

A harmadik negyed elején kicsit beragadtunk és fokozatosan olvadt el az előnyünk. Nem találtuk a ritmust, míg az Ajka a 26. percben utolérte csapatunkat (49-49). Kezdődhetett minden előről. Összeszorított fogakkal mentek előre a lányok és három pontos előnyt szerzetek a záró felvonásra (58-55).

A negyedik játékrész elejét is a vendégek kapták el jobban és sikerült fordítaniuk is (60-62). Hosszú hajrába kezdtünk, mindet megpróbáltak a lányok, hogy ledolgozzák hátrányukat. Kovács és Ács távoli pontjaival újra tíz pontra növeltük a különbséget (78-68).  Az utolsó percen belül közelebb kerülhettünk volna a továbbjutáshoz, de kimaradtak a büntetőink és nem tudtuk kivédekezni a vendég támadásokat. Kovács hármasával így is tíz pont feletti győzelemmel zártuk a mérkőzést, de összetettben nem sikerült fordítanunk.

Rózsás Gábor: -Gratulálok az Ajka csapatának a továbbjutáshoz, a hazai pályán kialakított 16 pontos előnyük jelentős volt, amit jól őriztek. Gratulálok a csapatomnak, játékosaimnak is, mert keményen és becsülettel küzdöttek a végsőkig, s megérdemelték volna a továbbjutást. Az első félidőben minden nagyon jól működött, amit elterveztünk, sajnos fordulás után a harmadik negyedet nagyon elrontottuk. A záró periódusban minden megpróbáltunk, de egy-két nüansz hiányzott a legalább 17 pontos győzelemhez. Fiatal játékosainknak nagyon megterhelő mentálisan egy-egy ilyen egyenes kieséses rájátszás párharc, s igenis büszkék lehetnek rá, hogy két ilyen rutinos csapatot, mint a MAFC és az Ajka le tudtak győzni hazai pályán! Van még két párharc a szezonból, azon leszünk, hogy újabb győzelmeket tudjunk begyűjteni!