Szoros meccset játszottunk, de nem tudtunk nyerni Pécsen
2019. október 27.

A 6. fordulóban két olyan csapat találkozott, akik az elmúlt fordulókban nem örülhettek sikernek. Sajnos a mérkőzés végén most sem lehettünk boldogok.

PEAC Pécs- ZTE NKK (18-13, 23-24, 22-21,
Pécs, Jv: Tőzsér, Goda, Oláh.

PEAC Pécs: Marizy 14, Wentzel 15/3, Udodenko 14/9, Szabó F. 6, Bravard 10/3. Csere: Hegedüs 7/3, Gémes-Sarok 5/3, Kaposi 4, Ruják-, Varga E.-, Sánta 2, Horobets 2. edző: Meszlényi Róbert.

ZTE NKK: Nagy 9, Kovács G.-, Burkholder 15/9, Hayes 30, Horti 7. Csere: Ndiba 9/3, Delic 3, Dömötör-, Kuttor-. edző: Molnár József.

Kiegyenlített játékot hozott a mérkőzés első percei. Távoli dobásokkal próbáltunk operálni, de ne igazán sültek a dobásaink. Ennek ellenére Hayes kosarával a negyed felénél még vezettünk (6-7). A hazaiak egy 7-0-s futással kerültek előnybe (13-7). A negyed végéig kitartott a PEAC lendülete és tartották a megszerzett előnyüket (18-13).

A második negyed elején Keyona büntetőivel közelítettünk, de Gémes-Sarok triplájával és duplájával újra visszaállította a különbséget a Pécs (23-17). Összekaptuk magunkat és a 14. percre légiósaink pontjaival kiegyenlítettünk (25-25). Kemény csatát vívtak a csapatok. A Pécs próbál ellépni, de Ndiba triplájával újra egyenlítettünk, sőt a 18. percben Janis duplájával átvettük a vezetést (32-34).  Udodenko triplájával és Wentzel duplájával fordított a PEAC, de Burkholder egy hármassal egyenlített (37-37). A félidő vége a hazaiaké volt és két közelivel megnyerték az első húsz percet (41-37).

Nagy Dóra pontjaival kezdtünk a nagyszünet után, majd gyorsan jöttek a hazai pontok. A negyed felénél Delic szép ziccerére Udodenko szórt egy triplát (50-43). Hayes rázta meg magát és szerzett két közelit, az első ráadásul faulttal együtt (52-48). Lendületben maradtunk és Udodenko közelije után Keyona büntetőkkel és újabb duplával kiegyenlített (52-52). Nagy küzdelem folyt a parketten. Előbb Burkholder egyenlített majd Udodenko újabb triplája után Ndiba és Nagy büntetőivel tartottuk a lépést a házigazdával (59-58). Az utolsó percben Horobets és Hegedüs kosaraival öt pontos előnyt szerzett a Pécs a záró etapra (63-58).

Nagy egy remek betörésből szerzett kosarat, majd Hegedüs egy triplával sokkolt minket (66-60).  A 32. perc elején Horti szerzett egy duplát, majd Wentzel egy újabb triplát (69-63).  A negyed felénél Burkholder triplájával zárkóztunk, de Marizy duplájával újra lőtávolon kívülre kerültünk. Az utolsó két Hayes duplájával két pontra feljöttünk (71-69). Bravard tett róla, hogy ne sikerüljön egyenlítenünk. Az utolsó percbe kanyarodva Keyona szerzett egy közelit, de Udodenko és Marizy büntetői már a győzelmet jelentették a Pécsnek. A végére még maradt egy újabb Keyona dupla, meg Marizy büntetők (79-73).

Molnár József: - Nagyjából ilyen mérkőzésre számítottunk. Nagyon jó ellenfél ellen küzdöttünk, és azt reméltük, hogy kihozzák belőlünk a legjobbat. A negyedek végén nem tudtunk jó döntéseket hozni.

Fotó: hunbasket.hu