Sorozatban négy győzelemnél jár gyermek csapatunk
2024. április 20.

A Gyermek Kupa bajnoki sorozatban Kovács Georgina irányította csapatunk előbb Zalakaroson, majd Zalaegerszegen játszott. Mindkét alsóházi fordulót sikeresen kettő-kettő győzelemmel zárták a lányok.

U12 Alsóház 2. Forduló Zalakaros

ZTE NKK Hévíz 57-37  (16-9,17-12,8-9,16-7)

ZTE NKK: Boronyák Emma 17, Egyed Petra 13, József Milla 6, Dulgyovay Lia 6, Lőcsei Kitti 6, Frimm Norina 5, Horváth Gréta 2, Sipos Hanna 1, Bornyász Réka .

Az első félidőt kicsit álmosan és nagyon sok hibával kezdtük, második félidőre kellő agresszivitással védekeztünk és ki tudtunk alakítani nagyobb különbséget. Rengeteg üres ziccert hibáztunk, de a helyzeteket nagyon szépen kialakítottuk és igazi csapatjátékkal sikerült nyernünk.

Kanizsai Vadmacskák- ZTE NKK 50-57 (8-9,14-22,18-10,10-16)

ZTE NKK:  Boronyák Emma 17, Egyed Petra 8, Lőcsei Kitti 8, Sipos Hanna 6, József Milla 6, Dulgyovay Lia 6, Balla Miléna 5, Bornyász Réka 1.

Második mérkőzésen csak a győzelemnek örülhettünk. Nagyon laposan és puhán védekeztünk az első 3 negyedben kifejezetten semmi agresszivitást nem láttam a lányokban. Az utolsó negyedben viszont felpörögtünk, voltak szép besegítések azokból labdaszerzések, ami megadta az alaphangot a támadáshoz és a szemnek tetszetősen nagyon szép és okos játékkal sikerült magunk javára fordítani a mérkőzést.

Kovács Georgina: - Összességében a 2 győzelemmel elégedettek lehetünk, viszont védekezésben sokkal többet várok a lányoktól ,illetve a koncentráltabb befejezéseket. Készülünk tovább, hiszen szeretnénk visszavágni az előző fordulóban elszenvedett vereségekért.

U12 Alsóház 3. Forduló Zalaegerszeg

Ricsilla- ZTE NKK 54-65 (11-10,17-22,14-12,12-21)

ZTE NKK: Boronyák Emma 24, Dulgyovay Lia 8, Egyed Petra 7, Sipos Hanna 5, Bornyász Réka 5, Lőcsei Kitti 4, Kámán Dorina 4, József Milla 4, Horváth Gréta 2, Kovács Lili 2.

Dominánsan és megfelelő hőfokon pörögve kezdtük a mérkőzést. Eszméletlen büszke vagyok a lányokra, amit beleraktunk munkát maximálisan visszaköszönt a mérkőzésen. Úgy látom mindenki megtalálta a helyét a csapatban, bíztatják egymást és ezt öröm látni. 1:1 védekezésünk, illetve a besegítő védőnk is nagyon jól működött ez hozta meg a sikerünket a Ricsilla ellen.

ZTE NKK- Sportiskolás lányok 60-56  (8-13,26-9,16-20,10-14)

ZTE NKK: Lőcsei Kitti 9, Egyed Petra 9, Dulgyovay Lia 7, Kámán Dorina 7, Boronyák Emma 7, Kovács Lili 4, József Milla 4, Sipos Hanna 4, Bornyász Réka 4, Balla Miléna 3, Horváth Gréta 2

Kicsit puhán és fáradtan kezdtük a mérkőzést viszont a 2. negyedtől újra visszatértünk arra az útra, ami a sikerhez vezetett. Végig magabiztosan és sokszor látványosan kosárlabdázva hajtottunk a sikerre. Védekezésünk ezen a mérkőzésen is maximálisan rendben volt, mellette viszont óriási csapatmunkát tettünk bele. Ezektől a csapatoktól a múlt fordulóban kikaptunk így külön öröm, hogy meg tudtuk mutatni, hogy mit is tudunk valójában. Ezen az úton megyünk tovább mert ebben mindenki jól érzi magát és ki tudja hozni magából a legjobbat!