Sikerült a bravúr! Elvettük a PEAC pályaelőnyét!
2019. április 03.

A rájátszást Pécsen, a sok nagy csatát megélt Lauber Dezső Sportcsarnokban kezdtük. A házigazda PEAC Pécs ellen ebben a szezonban még nem nyertünk, ideje volt ezen változtatni.

PEAC Pécs - ZTE NKK 72-77 (14-23, 18-17, 20-19, 20-18)

Pécs, Jv: Cziffra, Tőzsér, Nyilas (Hartyáni)

PEAC Pécs: Vanloo 9/3, Simon 17/3, Gémes-Sarok 5/3, Tetemondova 7/3, Imovbioh 23, csere: Brewer 11/3, Ruják -, Wentzel-, edző: Meszlényi Róbert

ZTE NKK: Koizar 9/9, Maltsi 9/3, Pusztai 8/3, Ndiba 14/6, Parker 15, csere: Gáspár –Szalay 5, Horti 17/3. edző: Gáspár Dávid

Alig telt el pár másodperc a mérkőzésből Koizar mindjárt egy hármassal nyitott (0-3). Két perc múlva Sigi megismételte ugyanezt a produkciót, közte pedig felváltva estek a kosarak (4-7). A 3. perc elején Tetemondova szerzett egy közelit, majd Maltsi is egy triplával kezdte saját pontjainak a gyűjtését. Simon eladott labdájából Parker szerzett egy közelit, Meszlényi mester pedig időt kért (6-12). A negyed felénél Imovbioh büntetőjére a padról beszálló Horti egy közelivel válaszolt, majd Maltsi labdaszerzése után ismét Dóri volt eredményes. A 6. percben Pusztai büntetőjével már 10 ponttal vezettünk (7-17). Megzavarta a hazaiakat a remek kezdésünk és a határozott védekezésünk és ponttalanul játszottak. Három perces gólcsend után Brewer szerzett egy közelit, majd Simon egy távolit a következő támadásukból (12-19).   Gáspár Dávid időkérése után Parker, majd Horti is elsüllyesztett egy-egy duplát a pécsi gyűrűben (12-23). A negyed végére még kettő Simon büntető maradt és kilencpontos előny (14-23).  Nem csak a játékrészt, hanem a lepattanózást is megnyertük (11/12)

A 12. perc elején Sigi már a harmadik tripláját szerezte, amire Brewer csak egy közelivel tudott felelni (16-26). A következő percben Pusztai és Parker közelijére csak Imovbioh-tól érkezett kettő büntető(18-30). A negyed felénél időt kért a Pécs, de a rövid taktikai szünet után Pusztai egy triplát szerzett, majd Simon közelije után Horti is elhelyezett egy távolit a pécsi gyűrűben (22-36). A hajrában Vanloo és Imovbioh pontjaival zárkóztak a hazaiak, de Ndiba és Gáspár-Szalay büntetőivel tartottuk 8-10 pontos előnyünket és megérdemelten vezettünk a félidőben (32-40).

Félidei statisztika: lepattanó: 20/20, szerzett labda: 2/6, eladott labda: 10/5, hárompontos: 1/6

A nagyszünet után próbált ritmusba kerülni a PEAC. Simon és Vanloo kosaraira Maltsi egy közelivel, Ndiba meg egy triplával válaszolt (36-45). Nehezen szövögettük a támadásainkat, míg a hazaiak pontosabbak lettek. A 24. percben Gémes-Sarok és Brewer dupláival két pontra zárkózott a EAC (45-47). Maltsi közelijével visszavertük a támadást, de jött Brewer hármasa és a negyed felénél újra ott voltak a nyakunkon (48-49). A 26. percben újra Ndiba szórt egy triplát, majd Tetemondova közelije után egy duplát is (50-54). Janis elkapta a fonalat, csapatunk meg a ritmust és egy közelivel sé Horti duplájával tartottuk előnyünk (52-58). A végén még Gáspár-Szalay is szerzett egy büntetőt és így hét pontos előnnyel mehettünk neki az utolsó játékrésznek (52-59).

A záró negyed elején Imovbioh egyedül vitte hátán a csapatát és sorozatban öt pontot szerezve egy egységre jöttek fel a hazaiak (60-61). Parker váltotta Ndibát és remekül jött vissza, hiszen két duplájával vertük vissza a PEAC fordítási kísérletét (60-65). A negyed feléig Simon és Gáspár –Szalay is szerzett egy-egy közelit, ami után időt kértek a pécsiek (62-67). A 36. percben Pusztai passzából Ndiba szerzett egy közelit, majd Parker gyűrte a hazai gyűrűbe Brewer eladott labdáját (62-71). Imovbioh közelijére újra Parkernek volt válasza (64-73). A mérkőzés utolsó három percét Vanloo hármasa nyitotta, majd Imovbioh is szerzett egy közelit, ami után Gáspár Dávid magához hívta a lányokat (69-73). Koizar és Horti jött, Parker és Ndiba helyére. A 38. percben Maltsi büntetőivel tartottuk lőtávolon kívül a Pécset (69-75). Kapkodtak a hazaiak, Horti viszont nagyon fontos duplát szerzett (69-77). Nem nyugodhattunk meg, mert fél perccel a vége előtt Gémes-Sarok triplát hintett (72-77). A végén már egyik csapat sem tudott pontot szerezni így óriási meglepetésre elvettük a PEAC pályaelőnyét!