Regionális bajnok a Kadet csapat!
2016. május 26.

Regionális Bajnokok Döntőjének a házigazdái voltunk pünkösd hétvégéjén. Május 14-15-én a Városi Sportcsarnokban a Kiss Lenke Kosár Sulit, a Pécsi VSK-t és a Zsíros Akadémia Kőbánya csapatait láttuk vendégül. A csapatok körmérkőzéses rendszerben játszva döntötték el az érmek sorsát.

A lányok az első mérkőzésen a PVSK-val játszottak. Küzdelmes mérkőzésen, ahol egyik fél sem riadt vissza a kemény játéktól, sajnos alul maradtunk az 5 perces rövidzárlatunk és a rossz büntető dobásunknak köszönhetően.

Pécsi VSK - Zala Volán TE 68-63 (15-15, 16-18, 23-14, 14-16)
Zala Volán: Kovács 35, Preisinger 16, Kaj 1, Dömötör D. 6, Dömötör P. 4, csere: Horváth -, Varga -, Újhelyi 1, Szabolcs -, Csarankó -, Czigány 2. Edző: Gáspár-Szalay Virág

A második mérkőzésen a Zsíros Akadémia Kőbánya csapatával végig szoros meccset játszottak a lányok. A végén a keményebb védekezésünknek köszönhetően 10 pont feletti különbséggel nyertünk.

Zsíros Akadémia Kőbánya - Zala Volán TE 65-76 (18-17, 15-18, 21-25, 11-16)
Zala Volán: Kovács 30/6, Preisinger 11, Kaj 2, Dömötör D. 18, Dömötör P. 13/3, csere: Varga 2, Újhelyi -, Szabolcs -, Czigány -. Edző: Gáspár-Szalay Virág

A harmadik ellenfelünkkel a Kiss Lenke KS-el igazi ki-ki meccset vívtunk. Ellenfelünk két szoros meccsen veszített előző nap, ezért mindenképp szerettek volna nyerni, de nekünk is fontos volt, hiszen csak így nyerhettük meg a tornát!
Ennek megfelelően a pesti csapat keményen játszva kezdett, mi egy kicsit lazábban mentünk ki a pályára, így félidőre 7 pontos hátrányba kerültünk. A harmadik negyedben agresszívan védekeztünk, pontosan támadtunk a zóna ellen és emberfogás ellen is sorra betaláltunk. Fokozatosan növeltük előnyünket, ami kitartott a találkozó végéig.

Zala Volán TE - Kiss Lenke KS 68-58 (15-16, 11-17, 25-10, 17-15)
Zala Volán: Kovács 28/12, Preisinger 8, Kaj -, Dömötör D. 8, Dömötör P. 24/9, csere: Varga -, Újhelyi -, Czigány -. Edző: Gáspár-Szalay Virág

A torna záró meccse előtt még nyílt volt az 1-3 hely alakulása.  Ha a Kőbánya nyer 11-nél kevesebbel, akkor mi vagyunk az elsők. Ha többel, akkor ők, ha a PVSK nyer, akkor a pécsi csapat nyeri a tornát! Az utolsó másodpercig nem lehetett tudni ki örülhet a végén! Aztán az utolsó sípszó előtti másodpercben a Kőbánya 1 ponttal megnyerte a meccset Mi pedig Regionális Bajnokok lettünk!