PINKK, de mégsem rózsaszín
2014. április 03.
Zalaegerszegen is PINKK volt a jobb.

Három napon belül másodszor találkozott csapatunk a PINKK Pécsi 424 együttesével a  középszakaszban. A találkozó Varga Zsófi büntetőivel indult, amire Őri Gyöngyi hárompontossal válaszolt. Sok dobást hibázott mindkét csapat, hiszen a védekezésre tették a nagyobb hangsúlyt. A 7.percben Holt hármasával négy ponttal meglógtak a vendégek(8-12). Csapatunkból Czukor Tünde dobálta a pontokat és nem engedte túlzottan elhúzni a PINKK-et. A negyed Ivanovic duplájával zárult( 14-19).

A második negyed Czukor Tündi pontjaival kezdődött és próbáltunk lépést tartani ellenfelünkkel( 16-19). Mindkét oldalin sok volt a kapkodás a pontatlan támadás befejezés. Két perc kosárcsendet követően Pascuale talált a gyűrűbe és növelte csapata előnyét( 16-23). Újab két perc mezőnyjáték után Tomlinson talált be távoltól, amire Ivanovic büntetőkkel majd egy hárompontossal válaszolt( 23-26). Török és Vágvölgyi pontjaival tovább tapadtunk a PINKK-re, de a  negyed utolsó percében Erős talált be távolról és növelte a vendég előnyt( 28-34).

Az első félidőben összesen 12 büntetőt hibáztunk, ami már vezetést jelenthetett volna csapatunknak a nagyszünetre. De ez volt a ha….

A harmadik negyedben szorított védekezésén a vendégcsapat és ez megzavarta a lányokat. Egyre pontatlanabbá vált a játékunk, míg a másik oldal kezdett elhúzni. Az agresszív letámadás ellen nem tudtunk mit kezdeni. A PINKK folyamatosan húzott el, habár volt némi, pillanatnyi fellángolása a csapatnak, de ez már nem jelentett változást a győztes kilétében.

PINKK érvényesítette a papírformát, de egy félidőn keresztül partiban tudtunk lenni,a  nagyobb játékerőt képviselő PINKK-el

ZTE NKK - PINKK: 56-79 (14-19, 14-15, 15-25, 13-19)

ZTE NKK: Ivanovic 14/3, Varga 6, Török 1, Vágvölgyi 9, Czukor 16. Csere: Mányoki 5/3, Fritz 5/3, Fuisz -. Vezetőedző: Gáll Tamás.

PINKK: Kennedy 4, Őri 7/3, Katona 6/6, Holt 18/9, Tomlinson 10/3. Csere: Győri 8, Erős 3/3, Iványi 11/3, Pascua 4, Adamecz 6, Ruják 2, Kováts -. Vezetőedző: Roberto Hernández.

Gáll Tamás: Az első félidőben nagy lehetőséget szalasztottunk el, de csak arra, hogy előnnyel vonuljunk pihenőre. A későbbiekben már érvényesült a nagyobb tudás és a rutin.

Roberto Hernández: A találkozó elején nem játszottunk jól, de később, a második félidőben átváltottunk egy gyorsabb ritmusra, ami már sokkal eredményesebbnek bizonyult.