Parázs meccsen kaptunk ki a PEAC-tól
2019. február 16.

A 18. forduló egyik rangadóját vívtuk a PEAC Pécs ellen. A vendégek remek támadójátékkal, szinte végig kézben tartva a mérkőzést fontos győzelmet arattak.

ZTE NKK-PEAC Pécs 81-91 (23-27, 18-23, 23-20, 17-21)
Zalaegerszeg, 400 néző, Jv: Pálla, Kulcsár, Hervay (Gorka)

ZTE NKK: Koizar 14/3, Maltsi 22/12, Pusztai 10, Hegedüs-Őri 13/3, Horti 10, csere: Gáspár –Szalay 8, Kovács-, Ndiba 4, edző: Gáspár Dávid

PEAC Pécs: Vanloo 16/12, Wentzel-, Simon 4, Tetemondova 17/15, Imovbioh 24, csere: Brewer 23/6, Ruják -, Gémes-Sarok 7/3, Tenyér-, edző: Meszlényi Róbert

A mérkőzés feldobását a születésnapját ünneplő Tarsoly Hanna végezhette el, aki a kenguru csapatunkat erősíti.

A combsérülésből visszatérő Maltsi stílusosan egy hárompontossal nyitott, de Tetemondova sem késett a válasszal (3-3). A 3. percben Maltsi és Hegedüs-Őri pontjaival kerültünk előnybe (11-7). A pécsiek Tetemondova hármasaival tartották a lépést. A 6. percben Vanloo távolijával átvette a vezetést a PEAC, ami a fordulópontja is volt az első negyednek. A elbizonytalanodtunk támadásban, amit a vendégek rutinos légiósai kihasználtak és öt ponttal elléptek (19-24). Gáspár –Szalay Virág hozott lendületet a játékunkba és az utolsó percre kettő pontra zárkóztunk (22-24). A végén Imovbioh pontjaival tartotta előnyét a Pécs (23-27).

hármasával indult a második negyed, majd több kísérletünkből sem tudtunk pontot szerezni. Imovbioh közelijével már kilenc ponttal vezetett a PEAC (23-32). Feszült volt a hangulat a parketten. A 13. percben Maltsi előbb egy távolit, majd egy közelit szerzett és adott új lendületet csapatunknak (28-34). Pusztai és Horti büntetőivel kettő pontra olvadt a vendégek előnye (32-34). A negyed felénél Imovbioh és Brewer kosaraival tartotta a távolságot a Pécs (34-40). Hazai időkérés után Koizar büntetőire Tetemondova negyedik hármasával és Brewer 2+1-vel tíz ponttal ellépett a PEAC (36-46). Sok volt a ponttalanság a játékunkban és Brewerrel nem bírtunk a palánk alatt. A hajrában Hegedüs-Őri szerzett egy távolit, majd Koizar egy duplát az utolsó másodpercben egy szép betörésből (41-50).

előbb egy duplát szerzett, majd egy labdát, amiből Gáspár-Szalay ziccerezhetett (45-50). Próbáltuk felpörgetni a játékot, de a védekezésük továbbra sem volt elég agresszív. Fokozatosan távolodott a Pécs és Tetemondova, valamint Vanloo hárompontosa után Gáspár Dávid időt kért (53-66).  A 28. percben Brewer ziccerével a legnagyobb különbség alakult ki a csapatok között (53-68). Koizar 2+1-vel és Pusztai duplájával zárkóztunk (58-68). A negyed utolsó percében Imovbioh szokatlan palánkos büntetőivel próbált távolodni a PEAC, de Maltsi hármasával tíz ponton belülre jöttünk fel. 3.6 másodperccel a vége előtt támadhattunk és Koizar bravúros hárompontosával tovább szűkült a különbség a csapatok között (64-70).

Egy-egy kimaradt támadás után Hegedüs-Őri szerzett labdát és ziccerrel fejezte be az akciót (66-70). Baranyai időkérés után Imovbioh kosarára Ndiba válaszolt, majd a 34. perc elején Gáspár –Szalay közelijével kettő pontra zárkóztunk (70-72). Vanloo és Brewer pontjaival rendezte a sorait a PEAC (70-76). A játékvezetők engedték a kemény játékot, ami sok feszültséget szült a parketten. A negyed felénél Ndiba büntetőivel és Pusztai tempójával újra két pontra zárkóztunk, de Venloo szerencsés hármasával és Tetemondova közelijével újra ellépett a Pécs (74-81). Hazai időkérés után Maltsi hintett egy távolit (77-81). A 38. percben Brewer hármasával, majd Imovbioh közelijével erősítette meg előnyét a vendégcsapat, míg nálunk csak Horti szerzett kosarat (79-86). A végjátékot jobban kontrollálta a vendégcsapat és a végén Vanloo hármasával 10 pontos különbséggel megérdemelten nyert a PEAC (81-91).