Nagyot küzdöttünk
2014. április 07.
A középszakasz utolsó mérkőzésén megszorongattuk a Sopron

Véget ért a bajnokság második( valakinek a harmadik) szakasza. A középszakasz záró mérkőzését a többszörös bajnok Uniqua Euroleasing Sopron ellen vívta csapatunk.

A vendégek kezdték jobban a találkozót és a 4. percben már tíz ponttal vezettek( 6-16). D ezen a délutánon látszott a lányokon, igazán küzdenek és meg akarják mutatni mire képesek. A 7. percre két pontra felzárkóztunk és újra meccsbe hoztuk magunkat( 14-16). A negyed végére  beleerősítet  a Sopron és öt pontos előnyt szereztek a folytatásra(18-23).

A második negyedben tovább tapadtak a lányok a bajnok nyakán és a 17 percben már egyenlőt mutatott az eredményjelző( 38-38). A félidő hajrájában néhány könnyű kosarat szerzett a Sopron és ezzel vezettek a félidőben( 43-50).

A harmadik negyedben az első percekben beragadt a csapatunk és a hibáinkat kihasználva ellépett a Sopron és lényegében ez a negyed döntötte el a találkozó sorsát( 67-83).

A záró negyedben nagyot küzdöttek a lányok és fokozatosan közelítettek a bajnokhoz. A vége egy szoros mérkőzés, amelyen igazán megszorongattuk a jóval erősebb vendégcsapatot.

Összességében a rájátszás előtt jól vizsgázott a csapat, hiszen komoly és nagy erőbedobásra kényszerítettük a Sopront. Nagy dicséretet érdemel az egész csapat és a rutinos játékosok mellett nagyot küzdöttek a fiatalok is Mányoky Judit, Vágvölgyi Petra és Fuisz Viki is.

ZTE NKK - UNIQA Euroleasing Sopron 88 – 100 ( 18-23, 25-27, 24-33, 21-17)

ZTE NKK: Török (7/3), Varga (12), Ivanovics (13/3), Czukor (12/6), Vágvölgyi (10). Csere: Mányoki (18/12), Fuisz (8), Fritz (8). Vezetőedző: Gáll Tamás.

Uniqua Euroleasing Sopron: Ciglar (26/18), Fegyverneki (15/9), Licskai, Simon (4), Hawkins (23). Csere: Zsovár (2), Weining (5/3), Stankovics (2), Krnjnic (12), Tetemondova
(11/3). Vezetőedző: Igor Polanek.

Gáll Tamás: - Örültem, hogy csapatom ilyen jó játszott, főleg támadásban. Gratulálok nekik. Végre nyertünk egy negyedet egy erős ellenfél ellen.

Igor Polanek: Fontos győzelmet arattunk a jól játszó hazaiak ellen. Már az MTK elleni mérkőzésre koncentrálunk, hogy bebiztosítsuk  a második helyünket a középszakaszban.