Nagy csatában győztük le a MAFC együttesét
2024. április 07.

Az Amatőr NB I rájátszásának első összecsapásán a Piros csoport 5. helyén végzett MAFC együttesét fogadtuk. Végig kiélezett, szoros mérkőzésen remek második félidei játékkal sikerült nyernünk és előnybe kerülnünk a párharcban.

ZTE NKK-MAFC 90-83 (22-20, 21-26, 23-18, 24-19)
Zalaegerszeg, 100 néző, Jv: Csallóközi, Esztergályos

ZTE NKK: Óházy 9, Kovács 31/18, Ács 20/3, Szórád 10, Jurkó 8, csere: Horváth Fru. 12. edző: Rózsás Gábor

MAFC: Szörényi 20/12, Hercze 7/6, Karlóczai 10/6, dr. Varga 2, Aradi 26, csere: Jánosi 12, Tóth 6, Géczi, Édes. edző: Weisz Miklós

A találkozó első két percre a rohanásról és a kapkodásról szólt, nem a pontosságról (4-4). Sikerült ritmust váltanunk és 8-0-s futással próbáltuk lerázni ellenfelünket (12-4). Hullámzott a mérkőzés és a folytatásban a vendégek játszottak pontosabban. A 7. percben Karlóczai hármasával fordítottak, de nem sokáig mert Horváth és Óházy kosaraival visszavettük a vezetést (19-15). A negyed végén ismét átvette a vezetést a MAFC, de Kovács pontjaival végül fordítottunk (22-20).

Két gyors kosárral a kerültek előnybe a fővárosiak, majd egy triplapárbajt követően a 14. percben ismét nálunk volt a vezetés (28-27). A negyed felénél Szörényi rázta meg magát és sorozatban nyolc pontot szerezve, közte kettő hármast, juttatta négypontos vezetéshez a vendégeket (31-35). Kovács Gina hárompontosai kellettek, hogy a 18. percben kiegyenlítsünk (37-37). A félidő hajrájában ismét Szörényi lépett elő főszereplővé és pontjaival a MAFC mehetett előnnyel nagyszünetre (43-46).

A harmadik negyed elején próbálta tartani megszerzett előnyét a vendégcsapat. Kialakult egy 3-5 pontos különbség, amit egyik csapat sem tudott se feljebb se lejjebb tornászni (59-62). Felváltva potyogtak a kosarak, a fordulat csak a negyed végén jött. A 28. percben 59-62-es állásnál Ács büntetőivel, majd Kovács hármasával fordítottunk (64-62), Szórád még megtoldotta egy duplával a pontjainkat, de Aradinak még volt egy válasza a dudaszó előtt (66-64).

Szoros, kiélezett küzdelmet hozott a záró negyed eleje. A 34. percben szinte új mérkőzés kezdődött, hiszen 74-74 állt az eredményjelzőn. Összeszorított fogakkal, közönségünk támogatásával mentek előre a lányok és Kovács és Ács kosaraival hat ponttal elléptünk (82-76). Ez a néhány perc döntőnek bizonyult, hiszen határozott védekezéssel elbizonytalanítottuk ellenfelünket és egyre több dobást hibáztak. A negyed második felében jól sáfárkodtunk az előnyünkkel és végül sikerült megnyernünk a mérkőzést (90-83).

Rózsás Gábor: -MAFC a Piros-csoportban az előkelő 5. helyen zárta az alapszakaszt 10-8-as mérleggel, s talán az egész NB I. B legrutinosabb együttese,  remek játékosokkal a soraikban. Az, hogy tudtunk győzni ellenük az óriási fegyvertény fiatal csapatunk számára, le a kalappal a játékosaink előtt! Az, hogy az eredmény hogyan alakult olyanra, amit a végén rögzíthettünk, arról regényt lehetne írni, annyi volt a hullámvölgy és hullámhegy mindkét csapat játékában. A szurkolók parádés hangulatot teremtettek, köszönjük nekik a plusz energiákat! A többi párharc ismeretében kiváló eredmény, hogy nem kilátástalan helyzetben utazunk a visszavágóra és természetesen ott is szívvel-lélekkel fogunk majd küzdeni!