Megtartottuk a hazai pálya veretlenségét
2023. október 29.

Hajdúsági ellenfelet fogadtunk a bajnokság negyedik fordulójában. A cél nem volt más, mint folytatni a jó sorozatot és győzelemmel lehozni a mérkőzést. A lelkesen küzdő DEAC ellen már az első félidőben tetemes előnyt szereztünk, amit a végére még növelni is tudtak a lányok.

ZTE NKK- DEAC 93-59 (26-17, 21-9, 21-17, 25-16)
Zalaegerszeg, 100 néző, Jv: Esztergályos, Bognár

ZTE NKK: Kovács 31/15, Óházy 7/3, Szórád 10/6, Ács 5, Jurkó 12, csere: Kiss 2, Csalló 3/3, Horváth Fru. 8, Kocsárdi 7/3, Jagodics 5, Péterfi 3. edző: Rózsás Gábor

DEAC: Holinka-Miklós 7/3, Baczuk 4, Gaál 8/6, Kenyeres 26/6, Futó 5/3, csere: Balassa 6, Kovács 2, Király, Szabó 1. edző: Mezei Dóra

Villámrajtot vett csapatunk, hiszen három perc elteltével 12-0-át mutatott az eredményjelző. A vendég időkérés kicsit kizökkentette a lányokat a ritmusból és 14-10-re feljött a Debrecen. Sikerült ritmust váltanunk és a negyed végére visszaált a tíz pont körüli különbség (26-17). A védekezésünkkel a második negyedben sem volt gondunk, amit a játékrészben kapott pontok száma is jól mutat (9 pont). A pontok több játékos között oszlottak el, igazi csapatmunka eredménye volt, hogy a félidőben 21 ponttal jártunk ellenfelünk előtt (47-26).

A nagyszünet utáni negyed kiegyenlített játékot hozott. A vendégeknek voltak jó pillanataik, de nem tudtak húsz pontnál közelebb kerülni. Rózsás Gábor az előny tudatában bátran cserélgette játékosait. A záró negyedben már csak a különbség volt kérdéses. Csapatunkban mindenki pályára léphetett és többen éltek is a lehetőséggel és többen első felnőtt pontjaikat szerezték. A vége magabiztos, 93-59-es győzelem, amivel megőriztük a hazai pályánk veretlenségét.

Rózsás Gábor: -Az első félidőben volt két rövidzárlatunk védekezésben, illetve a saját támadásainkat sokszor feleslegesen lelassítottuk. Ezeket leszámítva egyre inkább azt tudtuk mutatni mindkét térfélen, amit mindig szeretnénk. Bízunk benne, hogy lépésről-lépésre tudunk tovább fejlődni!

Fotó: Katona Tibor