Másodszor is legyőztük a Győrt
2015. február 01.
Idegenben is megtréfáltuk Völgyi Péter együttesét.

Nem titkolt szándékunk volt, hogy meglepetést szeretnénk elérni a Győr otthonában.

Hárompontos váltással kezdődött a találkozó. A hazaiak próbáltak dominálni, de a lányok nem hagyták magukat és a tartották a lépést ellenfelükkel. A Győr az 5. percben 13-8-ra elhúzott, de a negyed végére csak egy egységnyi előnnyel jártak előttünk a zöld-fehérek (24-23).

A második játékrész elején Vincze talált be és 26-23-ra a győriek vezettek. Horváth Zsófi lőtte közelebb csapatunkat, majd Mackay hármasa és duplája, valamint Szélesy pontos dobása egy 9-0-s rohamot jelentett számunkra (26-32). ezzel átvettük a vezetést és egyben az irányítást is. A negyed végére próbált zárkózni a Győr, de Zele Dorina 2+1-es akciója, valamint Varga Zsófi és Nagy Dóri remek kosarai nyolc pontos előnyhöz juttatták a félidőre együttesünket (42-50).

A nagyszünet után nem sokat változott a játék képe. A Völgyi csapat Vajda és Radocaj révén próbált közelíteni, de Szélesy és Zele pontjaival tisztes távolságba tartottuk ellenfelünket. A 28. percben Mackay kapta el a fonalat és két távolijával tíz pont fölé toltuk a különbséget (57-69). A negyed végére kilenc pont maradt a folytatásra az előnyünkből (64-73).

A negyedik negyed elején riadót fújt a hazai csapat és némileg kizökkentette a ritmusból a lányokat. Vajda vezérletével három pontra zárkózott a Győr. A fordítás azonban nem sikerült nekik, mert Zele és Nagy pontjaival újra megléptünk (70-80). A 35. percben Laklót hármasával és Radocaj duplájával újra lőtávolba kerültek a hazaiak, de Darida Csilla hármasa lehűtötte a hazaiak harci kedvét. A mérkőzés végéig türelmesen és megfontoltan játszottak a lányok megérdemelten győzték le erősebb ellenfelüket (86-91).

A bajnokság elején, Zalaegerszegen vesztette el veretlenségét a Győr. Most volt miért visszavágniuk Vajdáéknak. De a lelkesedés az akarás és a taktikus játék meghozta gyümölcsét. Az egész csapat odatette magát és remek dobóteljesítménnyel rukkoltunk elő idegenben. Ez már a sokadik idei bravúr és ez a jövőre nézve bíztató lehet és erőt adhat a lányoknak!

CMB CARGO UNI GYŐR–ZTE NKK 86–91 (24–23, 18–27, 22–23, 22–18)
JV: Tőzsér, Vida, Hervay

CMB CARGO UNI GYŐR GYŐR: Radocaj 15, Török Á. 5/3, Ivanovics 2, Laklóth 6/6, Vajda A. 26/12. Csere: Czirják 12/9, Takács K. 2, Vincze V. 8, Vulics 10. Edző: Völgyi Péter

ZTE NKK: Nagy D. 9, Darida 6/3, Varga ZS. 17/3, Zele 17, Horváth Zs. 4. Csere: Sélesy 20/3, Mackay 16/9, Ambrus 2, Velkey. Edző: Gáll Tamás

Völgyi Péter: – Egyértelműen a védekezésünk miatt veszítettük el egymás után a második hazai mérkőzésünket. Ezen kell a jövőben javítani.

Gáll Tamás: – Az első félidőben remekül támadtunk, a másodikban higgadtak tudtunk maradni.