Legyőztük a Győrt az első felkészülési mérkőzésen
2017. szeptember 04.

Az alapozási időszak első felkészülési mérkőzést a Győr ellen játszottuk. Gáspár Dávid számára jó alkalom volt, hogy egyben láthassa a csapatot és tesztelje a légiósokat is. A lányok jól küzdöttek és a második negyedtől végig vezetve legyőzték az erős kerettel rendelkező vendégeket.

ZTE NKK- CMB Cargo Uni Győr 77-64 (20-21, 18-9, 19-15, 20-19)
Zalaegerszeg, Jv: Szalay Zs., Németh S.

ZTE NKK: Koziar 10, Kovács G. 3/3, Jeffrey 22/9, Hegedüs-Őri 9/3, Parker 15, csere: Gáspár-Szalay 5/3, Jurkó-, Vincze 4, Pavel 7, Gorjanácz 2, edző: Gáspár Dávid

Uni Győr: Czank 6/3, Varga 5, Laklóth 2, Török 2, Goree 8, csere: Simon11/3, Krivacevic 21, Markó 7/3, Stepanova 2, edző: Völgyi Péter

Mindkét együttes nagy lendülettel kezdett, ami sok pontatlanságot is hozott magával. Felváltva vezettek a csapatok. A negyed végéhez közeledve négy ponttal elléptünk ellenfelünktől, de a végén a pontosabban célzó Győr vezetett (20-21). A második játékrészt határozott, kemény védekezéssel kezdték a lányok és meglepték a válogatottakkal tűzdelt vendégeket. Fordítottunk és irányítottuk a mérkőzést. A győriek nem találták a ritmust és hat perc alatt mindössze két pontot szereztek. A negyed végét is jól bírták a lányok és Chucky pontjaival nyolc pontos előnnyel mehettünk nagyszünetre (38-30).

A harmadik negyed is Chucky duplával kezdődött, majd négy pontra zárkózott a vendégcsapat (40-36). A lányok lendületesen játszottak és negyed feléig apró pontokkal távolodtunk ellenfelünktől (44-36). A továbbiakban is hasonló volt a mérkőzés menete, a Győr próbált zárkózni, de mindig volt egy-egy hazai kéz, ami nem remegett meg és így a negyed végén magabiztos 12 pontos vezetést mutatott a tábla (57-45).

Felpörgette a záró negyed elejét a Győr, de jól álltuk a nyomást és Jeffrey pontjaival és jó védekezéssel tartottuk az előnyünket (62-50). A 34. percben Krivacevic rázta meg magát és próbálta lendületbe hozni csapatát, de a fiatal osztrák irányító Koziar 2+1-vel és Parker remek egyéni akciójával újra tíz pont fölé nőtt a különbség (69-56). A mérkőzés hajrájában nem tudott újítani a Győr, míg csapatunk lelkesen játszva magabiztosan nyert (77-64).

Gáspár Dávid:- Örülök, hogy nyertünk, hiszen egy ilyen siker jót tesz a lelkeknek. ez az első mérkőzésünk volt, mind védekezésben, mind támadásban, de főleg támadásban van mit fejlődnünk. elégedett vagyok a csapattal remekül küzdöttek!

Szerdán Pécsre utazunk, ahol a PEAC Pécs vendégeként lépünk parkettre.