Küzdelmes mérkőzésen győztük le a Törekvés együttesét
2024. május 06.

Az Amatőr NB I 9-16. helyért folytatott rájátszásában a harmadik körben a fővárosi Törekvés SE volt csapatunk ellenfele.  Egy változatos, küzdelmes mérkőzést játszottunk ellenfelünkkel, melyet végül jól hajrázva sikerült megnyernünk.

ZTE NKK- Törekvés SE 78-65 (13-20, 20-11, 26-17, 19-17)
Zalaegerszeg, 100 néző, Jv: Propszt, Kovács

ZTE NK: Kovács 23/9, Óházy 11/3, Szórád 5/3, Ács 15/3, Jurkó 3/3, csere: Horváth Fru. 18, Szakonyi-nagy 3/3, Kocsári. edző: Rózsás Gábor

Törekvés: Strbik 13, Darázsi 16/9, Dobos 9, Fábián 6, Mohos 10, csere: Ciucio 2, Szilvási 2, Ferenczi , Tánczos 7. edző: Beliczay Zsolt

Nem sikerültek az első dobások, míg a vendégek sorra szerezték a kosarakat és a 3. perben kilenc ponttal vezettek (1-10). Ács hármasa adott lökést a játékunknak, de nem elég nagyot, mivel továbbra is nehezen szövögettük a támadásainkat és védekezésben sem voltunk elég határozottak (13-20).

A második negyed sokkal lendületesebben kezdtük, Őházy hármasával zárkóztunk, majd Horváth Fruzsi kosaraival faragtunk a hátrányunkon és a 15. percben utol is értük a vendégeket (24-24). A folytatásban Kovács és Jurkó is hármast szerzett, majd a frissen beállt Szakonyi-Nagy Virág is így tett (33-29). A félidő végén Dobos egy közelivel két pontra hozta fel a fővárosiakat (33-31).

A nagyszünet után Kovács pontjai kellettek, hogy nálunk maradjon az előny. Felváltva szereztek kosarat a csapatok és váltogatták is a vezetést. A 25. percben Horváth és Kovács pontjaival ragadtuk magunkhoz a kezdeményezést. A játékrész hajrájában 11-2-es futással, melyből nagy szerepet vállalt Ács és Szórád, tíz pont fölé növeltük a különbséget (59-48).

Beragadtunk a záró negyed elején és a 34. percre 11-0-át robogva kiegyenlített a Törekvés (59-59). Úgy tűnt a felzárkózással ki is adtak magukból mindet a vendégek, hiszen 15-2-es sorozattal állva hagytuk őket (74-61). A végeredmény Horváth és Ács büntetőivel alakult ki (78-65).

Rózsás Gábor: Finoman fogalmazva sem volt ez egy közönségcsalogató mérkőzés. Egyik fél részéről sem volt azonban hiány a küzdésben, ez viszont egyértelműen rányomta a bélyegét a színvonalra ezen a fülledt, tavaszi estén. Érződik erősen a szezon vége mindenkin, de úgy gondolom, hogy ezzel az újabb, hazai győzelemmel inkább félig tele van a pohár. Nincs könnyű mérkőzés ebben a bajnokságban, ez ma is beigazolódott. Az, hogy ilyen - finoman fogalmazva - gyengébb játékkal 13 ponttal győzni tudtunk, az egyértelműen pozitívum. Gratulálok a csapatomnak ehhez és köszönöm a szurkolóknak a támogatást!