Komoly vereségbe szaladtunk bele az Ajka ellen
2023. december 03.

Az Amatőr NB I 8. fordulójában az Ajka együtteséhez látogatunk. A Budapesten rendezett összecsapáson végig vezetve nyert a házigazda, nagy különbséggel.

Ajka- ZTE NKK 81-41 (21-15, 18-11, 17-10, 25-5)
Budapest, Jv: Sértő, Takács

Ajka: Varga 15/9, Kalocsai 6, Shirian 17/3, Farkas 10, Tóth 13. csere: Kovács O. 13/3, Tápai 7/3, Bozsó, edző: Rónaszéki Szilvia

ZTE NKK: Kovács 8, Óházy 4, Szórád 4, Ács 8/3, Jurkó 4, csere: Horváth Fru 11., Csalló, Kiss, Sonkoly, Péterfi 2, Szakonyi-Nagy, Kocsárdi, edző: Rózsás Gábor

Nagy lendülettel kezdtek a hazaiak és a 3. percben 7-2-re vezettek. Rendezve a sorainkat a negyed felére egy pontra felzárkóztunk (9-8). Nem igazán működött a védekezésünk és az Ajka pillanatok alatt ellépett. A lendületük a negyed végére sem lankadt és hat ponttal jártak előttünk (21-15). A második negyed elején hamar tíz pontra növelte előnyét az Ajka és ez a különbség nem igazán akart csökkeni, sőt a félidőre tovább nőtt (39-26).

A nagyszünet után sem változott a játék képe, mivel a védekezésünk nem jól működött, így a támadásaink sem voltak pontosak. A hazaiak kihasználták lehetőségeiket és fokozatosan növelték előnyüket (54-34). A záró negyedben már csak a különbség volt kérdéses, mennyivel nyernek a hazaiak. A 33. percben Ács büntetője volt az találkozón az utolsó pontunk (58-41), onnantól 23-0-t futottak a hazaiak és nagyarányú győzelmet arattak, a gyenge napot kifogó csapatunk ellen. A találkozó hajrájában Rózsás Gábor vezetőedző mindenkinek játéklehetőséget adott, így Sonkoly Fanni először léphetett pályára felnőtt csapatunkban.

Rózsás Gábor: -Ez a mai sajnos egy olyan nap volt, amikor semmi nem jön össze, semmi sem sikerül. Támadásban nagyon pontatlanok voltunk, de a nagyobb baj az volt, hogy a védekezésünkben sem volt semmi energia. Ezt rutinos és jelentős magassági fölényben lévő ellenfelünk könyörtelenül ki is használta. Gratulálunk nekik a győzelemhez! Van egy hetünk a következő hazai mérkőzésig, addig rendeznünk kell sorainkat!