Két szoros mérkőzést játszottak a juniorok
2018. február 05.

A junior bajnokság rájátszásában, a fehér csoport tagjaként az MTK és a Szolnok ellen kellett bizonyítaniuk a junioroknak. Az MTK ellen idegenben nagyot küzdöttek a lányok.

MTK Budapest - Zalaegerszegi KTE 59-57 (8-16, 18-11, 16-9, 17-21)

ZKTE: Kovács G. 25/3, Preisinger 5/3, Horváth Fruzsina 4, Horváth Fanni 6, Czigány -, Böcskei 10/3, Ujhelyi 2, Lang 3/3, Gáll 2, edző: Gáspár –Szalay Virág

Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, ez első 5 perben 10 pontos előnyt szereztünk, sajnos innentől a hazai csapat lett nyugodtabb! A 2. félidőben 6-8 pontos hátrányból jöttünk vissza, de sajnos minden dobásunkra gyors válasszal felet a pesti csapat, így nem tudtuk megfordítani a meccset! Ezzel a vereséggel csak úgy tarthattuk életben továbbjutási reményeinket, ha a hazai meccseinket megnyerjük!

A folytatásban hazai pályán fogadtuk a Szolnok csapatát.

Zalaegerszegi KTE - Szolnoki MÁV SE 59-64 (11-11, 10-22, 24-12, 14-19)

ZKTE: Kovács G. 22/3, Preisinger 13/3, Horváth Fruzsina 3, Horváth Fanni 6, Czigány 9, Böcskei -, Ujhelyi 4, Lang -, Csarankó 2, edző: Gáspár –Szalay Virág

Az első negyedben nagyon szépen játszottunk a remek szerkezetű szolnoki csapat ellen! Nem zavart minket a szokatlan védekezésük sem! Sajnos a 2. negyedben akadozott a támadásunk,  mivel védekezésben nem tartottuk meg agresszivitásunk, nem volt kellő önbizalmunk a befejezéseinkhez sem. 12 pontos hátrányban kezdtük a 2. félidőt! Remekül küzdöttek a lányok, megfordították a meccset, sajnos az ellenfél szerencsés hárompontosokkal meccsben tudott maradni, mi pedig elfáradtunk a félidei 12 pont ledolgozásában!

Gáspár –Szalay Virág: - Összességében gratulálok, a csapatnak megmutatták hogyan tudnak küzdeni! Sajnálom, hogy nem sikerült, tanulunk ebből a meccsből is! További sok sikert a Szolnoknak!