Későn hittük el, hogy lehet keresnivalónk
2018. április 14.

Az elődöntő első mérkőzésén, Szekszárdon léptünk pályára, ahol ismét bebizonyítottuk, hogy van erő bennünk.  Szoros mérkőzésen jutott előnybe a párharcban a KSC.

Atomerőmű KSC Szekszárd- ZTE NKK 77-65 (27-13, 14-24, 17-13, 19-15)

Szekszárd, 1000 néző. Jv: Györffy, Praksch, Söjtöry.

Atomerőmű KSC: Studer A. 16/12, Costa 6, Theodoreán 3/3, Mansare 5, Mccall17, csere: Studer Z.-, Kis 2, Oblak 8/3, Gereben 9, Bálint 11/3, edző: Zeljko Djokic

ZTE NKK: Koizar 12/3, Jeffery 19/9, Gorjanácz -, Hegedüs-Őri 8/3, Parker 10, csere: Gáspár-Szalay 8/3, Pavel 8, Kovács-, Liska-, edző: Gáspár Dávid

A mérkőzés elején Mccall pontjaival kezdett a KSC, majd a 2. percben Koizar is beköszönt (4-2). Theodoreán hármasa után Gáspár Dávid időt kért. Jeffery egy közelivel kezdte meg a pontgyártást, majd Studer hintett egy újabb távolit. A 4. percben jeffery hármasával zárkóztunk, de Studer újabb hármasával már tíz pont volt a Szekszárd előnye (17-7). Nem sikerült elkapnunk a ritmust, nem úgy a hazaiaknak, akik Bálint hármasával növelték előnyüket. A hazaiak lendülete nem tört meg a folytatásban sem és Mccall és Kis pontjaival már 17 ponttal vezettek (24-7). A 8. perc elején Parker törte meg a gólcsendünket. A negyed végéig még egy duplát szerzett amerikai centerünk, amit Szalay Virág is megtoldott egy közelivel. Hazai oldalon Gereben és Oblak szerzett egy-egy kosarat. A KSC magabiztosan vezetett (27-13).

Kapkodva kezdték a csapatok a második negyedet. Egy perc elteltével Pavel szerzett egy büntetőt (27-14). Hazai oldalon Bálint mindkettő büntetőjét bedobta, majd Oblak hármasával úgy tűnt leszakít minket a kupagyőztes (32-14). A negyed felénél egyre jobban összeállt a védekezésünk. Jeffery igazi vezére volt a csapatnak. Előbb egy duplát, majd egy triplát is szerzett (34-19). A 17. perc elején Oblak közelijével, majd Mccall büntetőjével tartotta előnyét a KSC (37-19). A negyed hajrájában egyre pontosabban támadtak a lányok. Pavel duplája után Jeffery és Szalay is szerzett egy –egy távolit (41-27). Az utolsó két perc egyértelműen a miénk volt. Hegedüs-Őri Györgyi öt büntetőt értékesített, plusz Parker szerzett egy duplát. A félidő utolsó támadásából Hegedüs-Őri szerzett egy távolit, ezzel négy pontra csökkentve a hátrányunkat a nagyszünetre (41-37).

13-0-át rohanva visszajöttünk a meccsbe!!!

Harcosan kezdték a harmadik negyedet is a lányok. Mccall büntetőire Jeffery válaszolt, majd újabb Mccall pont után Parker is betalált a szekszárdi gyűrűbe (45-41). Kapkodva játszott mindkét csapat. A 24. percben Gereben, majd kicsivel később Silva büntetőivel távolodott a KSC (49-41). Pavel duplája után a negyed felénél Gereben újra csak büntetőből tudta bevenni a gyűrűnket (51-43). Védekezésben remekeltünk, de a támadás befejezéseink nem sikerültek. A 26. perc elején Pavel egy büntetőjével zárkóztunk, majd az üresen maradt Studer Ági szerzett egy könnyű ziccert. A 28. percben Szalay Virág dobott egy duplát, majd faultolt, de Kis Virág nem tudta bedobni a büntetőit. Hosszan támadhatott a Szekszárd és Studer egy hármassal 10 pontra növelte a különbséget (56-46). A 29. perc elején Jeffery kiszorított helyzetben szerzett egy duplát majd Koizar büntetőivel 6 pontra zárkóztunk (56-50). A negyed utolsó kosarát Mansare szerezte (58-50).

Bálint Réka duplájával kezdődött a záró negyed, majd Mansare értékesített egy büntetőt Parker szabálytalansága után (61-50). Koizar a támadóidőnk végén egy palánkos hármassal válaszolt, majd labdaszerzés után a büntetővonalra állhatott, de csak egyik dobása ment be (61-54). Sok szabálytalanságot vettek észre a játékvezetők, így sokat állt a játék. Letámadással próbáltuk megzavarni a hazaiakat. A 32. percben Gorjanácz faultja után Oblak büntetőzhetett, majd Parker szerzett egy közelit. Koizar labdaszerzése után Oblak szó szerint elütötte játékosunkat, de csak sima szabálytalanság lett az ítélet. Sigi csak egyiket dobta be, nem úgy a hazaiaknál Bálint, aki Hegedüs-Őrit pontozta ki. Koizar a 34. perc elején egy duplával növelte pontjainkat (66-59). Tapadtunk a hazaiakra, de Studer hármasa a legrosszabbkor jött (69-59). A negyed felénél Koizar ismét csak egy büntetőt értékesített, majd Jeffery faultja után időt kértünk (69-60). A rövid taktikai szünet után Gereben csak egyik büntetőjét dobta be, majd egy kihagyott dobás után Parker is kipontozódott. A 35. percben Gereben újabb büntetőivel távolodtak a hazaiak (72-60). A 37. perc elején Pavel szerzett betörésből kosarat, amire Mccall egy közép távolival felelt (74-62). A végén Liska ás Kovács is lehetőséget kapott, de a hazaiak így sem tudtak markáns különbéget kiharcolni. A Studer büntetője és Bálint közelijére Szalay Virág még egy büntetővel felelt, kialakítva a végeredményt (77-65).

A párharcban 1-0.-ra vezet a Szekszárd, de megmutattuk, hogy nem lehet minket leírni. Folytatás szerdán, Zalaegerszegen.