Kadett- Két győzelem a második fordulóban
2017. március 07.

A kadett (U17) csapatunk egy hosszú és megterhelő hét végén mindkét mérkőzését megnyerte a regionális leány bajnokság második fordulójában Nagykanizsán.

Mágusok Egyesület Kaposvár - Zalaegerszegi KTE 45-71 (20-17, 5-16, 12-14, 8-24)
Nagykanizsa, Cserháti Sándor Csarnok, 50 néző, Játékvezetők: Benedek Zoltán, Szalai Zsolt.

ZKTE: Dömötör Petra 6/3, Kovács Georgina 22/9, Preisinger Boglárka 10, Czigány Cintia 8, Dömötör Dorina 18/3 Cserék: Böcskei Réka 3/3, Ujhelyi Fanni 2, Horváth Fanni -, Lang Flóra-, Varga Tünde -, Bagó Linett -. Edző: Rózsás Gábor

Az ellenfél magassági és testsúlybeli fölényét statikus területvédekezéssel igyekezett érvényesíteni. Egészen a harmadik negyed közepéig a lányok nem találták dobóformájukat - sokszor az üres ziccerek is kimaradtak - , így addig viszonylag szoros volt a találkozó. Ezután azonban feljavult a védekezés, amiből rendre sikerült leindítani az ellenfelet, s könnyű kosarakat szerezve eldönteni a mérkőzést.

Zalaegerszegi KTE - Szombathelyi SI 75-58 (23-14, 18-13, 19-19, 15-12)

ZKTE: Böcskei Réka 2, Kovács Georgina 22/9, Preisinger Boglárka 11, Ujhelyi Fanni 2, Dömötör Dorina 17 Cserék: Dömötör Petra 13/3, Varga Tünde -, Czigány Cintia 4, Lang Flóra 2, Horváth Fanni 2, Bagó Linett -. Edző: Rózsás Gábor

A szombathelyi csapat is a területvédekezést alkalmazta, ezúttal azonban percek alatt sikerült jelentős előnyt építeni (23-9) a kiváló százalékban értékesített távoli és középtávoli dobásokkal. A meccs további részében 12 pontnál már nem engedte közelebb ellenfelét a csapat, a kemény védekezés ismét meghozta gyümölcsét és másodszor is győztesen hagyhatták el a lányok a parkettet.

Rózsás Gábor: - A lányoknak nagyon megterhelő hetük volt hosszú utazással és két kemény junior (U19) mérkőzéssel fűszerezve, ráadásul edzőik a felnőtt csapat azonos időben lévő mérkőzése miatt nem tarthattak velük. Ezeknek kárát egyértelműen a vasárnapi támadójáték látta, igaz ezek ellen a statikus területvédekezések ellen - főleg ebben a korban - amúgy is nagyon nehéz kosárlabdázni. Védekezésben azonban óriásit küzdött és hajtott mind a 11 játékosunk, amit a két találkozón mindösszesen kapott 103 pont számszerű adattal igazol, így mindkét összecsapáson megérdemelt zalaegerszegi győzelem született. Gratulálok a lányoknak, nagyot küzdöttek!