Junior csapatunk egy győzelemmel és három vereséggel kezdett a Kiemelt Bajnokságban.
2022. november 15.

Lépésről-lépésre igyekeznek a lányok elérni az újabb, magasabb lépcsőfokon található szintet.

A Selejtező I. és Selejtező II. fordulókban lejátszott 5 mérkőzésen 4 győzelmet begyűjtve sikerült elérni a Kiemelt Bajnokság Felsőházát, ahol az Alapszakasz I. körében 10 mérkőzést fognak játszani a lányok oda-visszavágós alapon. Ellenfeleink az UNI Győr Nemzeti Kosárlabda Akadémia, a Nyíregyházi Kosársuli, a PVSK Nemzeti Kosárlabda Akadémia “A”, a Szolnok MÁV SE “A”, és a Török Flóris Törekvés SE (Budapest) csapatai.

Török Flóris Törekvés SE – Zalaegerszegi KTE 53-58 (11-18, 11-17, 13-13, 18-10)
ZKTE: Óházy Julianna (2), Horváth Réka Panna (7), Ács Alexandra (16), Molnár Hanna (8/3), Péterfi Anna (3). Cserék: Lepár Margaréta (6), Jagodics Lilla (13), Molnár-Oravecz Ella (2), Szakonyi-Nagy Virág (-), Peterdi Fruzsina (1), Martonics Linda (-), Varga Réka (-). Edző: Rózsás Gábor.

Nagyon koncentráltan kezdtük a mérkőzést, kiválóan védekeztünk és a 17. percben már 29-17-re vezettünk. A második félidőben igyekeztünk a másnapi NB I-es felnőtt mérkőzésre is gondolni, amellett, hogy szinten tartjuk a védekezésünket. Mind a 12 játékosunk legalább 9 percet a pályán tölthetett, a 37. percig remekül koncentráltunk (40-58) egyénileg és csapatként is, az utolsó 3 percet azonban teljesen átaludtuk.

Zalaegerszegi KTE - Nyíregyházi Kosársuli 56-82 (13-16, 13-24, 19-21, 11-21)
ZKTE: Óházy Julianna (7), Ács Alexandra (15), Molnár Hanna (10/3), Péterfi Anna (-), Peterdi Fruzsina (-). Cserék: Lepár Margaréta (11/3), Horváth Réka Panna (9/3), Molnár-Oravecz Ella (2), Martonics Linda (-), Büki Virág (-), Jagodics Lilla (2), Horváth Hajnalka (-). Edző: Rózsás Gábor.

Kiélezett, kemény első negyede volt a mérkőzésnek, amelynek 6. percében sajnos sérülés miatt elvesztettük kezdő irányítónakt, aki addigra már 7 pontnál, 2 lepattanónál és 1 szerzett labdánál járt. A nehézségek ellenére becsülettel küzdüttönk, a 25. percig egészen jól tartottuk magunkat (40-50), de egyre fogyott a mentális erőnk, ami miatt teljesen elbizonytalandotunk a nyíregyháziak betömörülő területvédekezése ellen. A záró játékrészben a vendégek ráadásul alaposan tudták növelni előnyüket széteső védekezésünk ellen és simán megnyerték a mérkőzést.

Zalaegerszegi KTE – PVSK NKA “A” 66-85 (18-13, 20-30, 10-24, 18-18)
ZKTE: Szórád Anna (12/3), Ács Alexandra (12), Péterfi Anna (-), Molnár Hanna (6), Lepár Margaréta (11). Cserék: Horváth Réka Panna (6), Sonkoly Fanni (10), Peterdi Fruzsina (5), Martonics Linda (2), Molnár-Oravecz Ella (-), Büki Virág (2), Horváth Hajnalka (-). Edző: Rózsás Gábor.

Mondhatni teljesen felforgatott csapatunkkal fogadtuk a csoprot favoritját. Az első félidőben 18 percen át maximálisan koncentráltunk, 35-34-re tudtunk is vezetni, onnantól viszont a mentális és fizikális őrlés hatására átvettük a kapkodást, rohanást, s átengedtük a kezdeményezést a vendégeknek. A 28. percben már 66-44-re vezettek az akadémisták, mi a 4. negyed elején még indítottunk egy felzárkózási rohamot (34. perc: 56-67), de azzal el is lőttük az összes puskaporunkat és ismét sima vereséget szenvedtünk.

UNI Győr NKA – Zalaegerszegi KTE 64-47 (14-16, 18-8, 13-16, 19-7)
ZKTE: Sonkoly Fanni (5), Szórád Anna (5), Horváth Réka Panna (2), Molnár Hanna (10/3), Ács Alexandra (14). Cserék: Lepár Margaréta (6), Peterdi Fruzsina (2), Péterfi Anna (-), Szakonyi-Nagy Virág (2), Martonics Linda (-), Molnár-Oravecz Ella (-). Edző: Rózsás Gábor.

Kiváló első negyed, rossz második, koncentrált harmadik periódus a nagyszünet után és szétesés a végjátékban. Röviden és tömöre így lehetne jellemezni ezt a mérkőzést, ahol talán összességében eddig a legjobban és legfegyelmezettebben kosárlabdáztunk a szezonban. A 33. percben 52-46-nál többször is támadhattunk a szoros, egylabdás végjáték lehetőségéért, de a sokadik kimaradt tiszta helyzetek megtörték a lányokat a végjátékra, amit az ellenfél ezúttal is könyörtelenül kihasznált és nyitotta az ollót amennyire tudta.

Rózsás Gábor: “Nagyon nagy lépést tettünk ismét azzal, hogy U18-ban jutottunk be a Kiemelt Bajnokságba. Ez azonban egyértelműen egy nagy falat még ideális helyzetben is, főleg igaz ez annyi  negatívummal amennyivel októberben kellett szembesülnünk a sorozatos sérülések, betegségek és egyéb problémák miatt. A győzelemnek örülünk, a három vereségből pedig sokat fogunk tudni tanulni! Mindhárom alkalommal lehetett volna jóval “szebb” mérkőzéseket játszani ha mindannyian végig koncentrálunk, de nyilván ebbe is bele kell rázódni, reméljük, hogy mielőbb sikerül. Építkezni igazán azonban a pozitívumokból fogunk tudni: bejutottunk ebbe a szakaszba, megszereztük első győzelmünket, a vereségek alkalmával is voltak kifejezetten jó dolgaink, 15 játékosunk játszik átlagban legalább 10 percet és edződik, tapasztal egy magasabb szinten is, így bízunk benne, hogy az alapszakaszból hátralévő 6 mérkőzésen további értékes győzelmeket tudunk majd megszerezni az első sikerünk mellé az eddig tapasztaltak felhasználásával.“