Jobb volt a Szekszárd, hajtunk a bronzéremre!
2020. március 06.

A Killik László K&H Női Magyar Kupa elődöntőjében a Csata ellen magabiztosan nyerő Szekszárd volt az ellenfelünk.

ZTE NKK - Atomerőmű KSC Szekszárd 59-84 (20-15, 9-30, 17-20, 13-21)
Pécs, Tőzsér, Goda, Balogh

ZTE NKK: Nagy 14, Delic 3/3, Burkholder 10/3, Hayes 19, Horti 8, csere: Jurkó 3, Kovács -, Kuttor -, Dömötör -, Horváth Fru. 2, Horváth Fa-, edző: Horváth Zsófia

KSC Szekszárd: Dojkic 3, Studer A. 2, Marshall 21/12, Ruzickova 14, McCall 17, csere: Bálint 10/3, Horváth D.-, Holcz-, Miklós-, Studer Zs. 2, Theodorean 7/3, Krnjic 8. edző: Zeljko Dokic

Két kimaradt lehetőség után Nagy Dóra kezdte meg a pontszerzést, amire Studer ziccere volt a Szekszárd válasza (2-2). Harcosan, nyomás nélkül játszottunk és a 2. percben Hayes és Nagy pontjaival 7-2-re vezettünk. A 4. percben Hayes és Horti kosaraival tartottuk előnyünket (11-4).  A tolnaiaknak nem engedtük a gyors játékot és így szinte csak büntetőkből tudtak pontokat szerezni (13-7). Horváth Zsófi próbált cserékkel frissíteni a csapaton, amit gyorsan kihasznált a KSC és a 8. percben két pontra zárkóztak (15-13). Időt kértünk, melyben harcosabb védekezést kért vezetőedzőnk a lányoktól. Nagy és Burkholder büntetőivel tartottuk a távolságot ellenfelünktől (18-13). A végén McCall büntetői után Horti szerzett szép közelit, amivel megnyertük a játékrészt (20-15).

Delic triplájával nyitottunk a második negyedben, amire Krnic kézen keresztül szerzett duplája érkezett válaszul (23-17). Dojkic duplája után Nagy Dóra szerzett nehéz helyzetből kosarat (25-19). Marshall büntetői után Theodorean szerzett egy utolsó pillanatos triplát. A szekszárdi védekezés erősebb lett, rossz döntéseket hoztunk és McCall kosaraival fordított a KSC (25-28). Nagy volt a kapkodás mindkét oldalon, ez abból is adódott, hogy a Szekszárd ritmust váltott. A 16. percben Marshall büntetője után Hayes törte meg a gólcsendünket (29-31). Sok volt az eladott labdánk, amiből gyorsindításokból tíz pont fölé tornázta ellenfelünk a különbséget (29-41).  Dokic mester időkérése után sem sikerült váltanunk. Delic sportszerűtlen hibája után Bálint büntetőivel távolodott a KSC és a félidőre magabiztos előnyt harcoltak ki maguknak (29-45).

Nagy hátrányt szedtünk össze a félidőben és ez még tovább nőtt a 23. percben McCall közelijével (30-50). Kicsit összekaptuk magunkat és megpróbáltunk még egy utolsó hajrát: Hayes és Burkholder faragott a különbségen (38-52). Sajnos ezzel el is fogyott a lendületünk, hiszen a Szekszárd továbbra is koncentráltan és agresszíven játszott és gyorsan visszaállította a különbséget (43-63). Jurkó Noémi is megszerezte első pontját a mérkőzésen egy büntetődobással, amit Hayes toldotta meg egy 2+1-es akcióval (46-63). A negyed utolsó kosarát Krnic szerezte (46-65).

A záró negyed elején sem változott a játék képe. A Szekszárd tartotta megszerzett előnyét, míg mi próbáltuk a lehető legtöbbet kihozni a mérkőzésből. Dömötör Dorina is lehetőséget kapott és ez jelezte, hogy már a szombati mérkőzésre is tartalékolunk. Nagy és Hayes pontjai jelentettek némi pozitívumot, de a KSC könnyedén tartotta húsz pont körüli előnyét. A negyed felénél Burkholder hintett egy távolit (55-75). A 37. percben Jurkó Noémi remek befutásból szerzett kosarának tapsolhattunk (57-77). Az utolsó kettő percre mindenki lehetőséget kapott, így a Kovács Gina-Horváth Fanni- Horváth Fruzsi- Dömötör Dorina- Kuttor Enikő sorral játszottunk. A végén Horváth Fruzsi is feliratkozott a pontszerzők közé egy szép középtávolival. A vége magabiztos Szekszárd győzelem (59-84).

A hosszabb rotációval rendelkező Szekszárd megérdemelten jutott a döntőbe, ahol a Sopron lesz az ellenfele. Nekünk felvezetésként szombaton 14 óra 30 perctől TFSE-MTK ellen egy kemény bronzcsatánk lesz.

fotó: hunbasket.hu