Jobb volt a Miskolc
2015. március 20.
Nem tudtuk felvenni a ritmust a remek napot kifogó DVTK ellen.

Vendég büntetőkkel indult az első negyed, majd a folytatásban felváltva potyogtak a kosarak. Nálunk Szélesy volt elemében. Lendületbe jött a  DVTK, amíg mi pontatlanná váltunk. Az ötödik percre már ötpontos vezetést szereztek(6-11). Gáll Tamás időkéréssel próbált frissíteni csapatán,de nem sikerült, ugyani a DVTK lendületben maradt és a 8. percben már tíz pont fölé növelték előnyüket( 8-19). A negyed végéig nem változott a játék képe és magabiztosan tartotta  megszerzett előnyét a vendégcsapat előnyét (14-23).

A második negyed Szélesy Judit duplájával kezdődött, melyre Czank Timi hármassal válaszolt. Próbáltunk kapaszkodni, de a vendégeknél mindig akadt olyan játékos aki betalál. A 15. percre állandósulni látszott a 10 pontos különbség a csapatok között( 20-30). Ebben az időszakban nagyon pontatlanul dobtunk és ezt a miskolciak rendre kihasználták. Az utolsó három percben robbantott a DVTK és a megnyugtató előnyt szereztek a félidőre. Nekünk még a ziccerek sem mentekbe, így óriási formajavulásra volt szükség a nagyszűntben (26-43).

A nagyszünetet követően próbáltunk zárkózni, de a vendégek légiós kontingense ellen szinte esélyünk sem volt. Mackay próbálta vállára venni a csapatot, de egyedül kevésnek bizonyult. A miskolciak fokozatosan húztak el. Egyszer még 12 pontra felzárkóztunk, de ezt követően már nem voltunk partiban ellenfelünkkel. A negyed végén Czank hármasával már 23 pontra nőtt a DVTK előnye (44-67).

Az utolsó negyedre már minden kérdés eldőlt. Mi szenvedtünk, míg a vendégek lubickoltak a pályán. Maikel Lopez együttese semmit sem bízott a véletlenre és bedarálta együttesünket. Előbb a harmincat, majd a negyven pontos különbséget is elérték a piros –fehérek (48-88). A végére kicsit kozmetikáztunk az eredményen, de a kiütéses vereséget már nem tudtuk elkerülni. A DVTK megérdemelten jutott az elődöntőbe kettős győzelemmel.

ZTE NKK- Aluinvent DVTK Miskolc 56-94 ( 14-23, 12-20, 18-24, 12-27)

Zalaegerszeg, Városi Sportcsarnok

ZTE NKK:Nagy 4, Mackay 22/12, Varga 8, Szélesy 6, Zele 13 csere:Darida 3/3, Aldazabal-, Ambrus-, Velkey-, Jurkó-, edző: Gáll Tamás

Aluinvent DVTK Miskolc: Czank 13/9, Rasheed 4, Allison 12, Ciappina 14/3, Coulibaly 14 csere: Bishop 14, Bálint 12/6, Dubei 9/3, Szabó 2, edző: Maikel Lopez

A folytatásban a Szekszárd – PEAC összecsapás vesztesével mérkőzhetünk.