Hepp Kupa: nem adta magát könnyen a Nagykanizsa
2021. október 19.

A Hepp Kupa első fordulójában a megyei rivális Nagykanizsa csapatával játszottunk. A sikert nem adták könnyen a hazaiak, keményen megdolgoztatták csapatunkat.

Kanizsai Vadmacskák SE–ZTE NKK 66-90 (19-18, 19-30, 17-16, 11-26)
Cserháti-csarnok, 30 néző. Jv: Benedek, Szecsődi.

Kanizsai Vadmacskák SE: Lamm 2, Füredi 10, Jurkó 10, Zsámár P. 24/9, Bánhegyi 8. Csere: Horváth L. 10, Simon, Benczik, Scheiber, Vörös 2. Edző: Zsámár Krisztián.

ZTE NKK: Frindt 12/6, Horváth Fru. 4, Kovács 11/3, Gorjanácz 14/6, Pap 31. Csere: Soós 6, Horváth Fa. 2, Szórád 4, Óházy 4, Molnár, Ács 2. edző: Czukor Bence.

Jó ritmusban kezdtük a találkozót és 2-10-re elléptünk. A hazaiak nem hagyták magukat és fokozatosan dolgozták le hátrányukat. Sok hibával játszottunk és ezt a Kanizsa kihasználva fordítani tudott a negyed végén (19-18). A hazaiak pontosabban játszottak és a 4. perces vesszőfutás Pap Regina zárta le a 13. percben egy közelivel (26-20). A hazaiak a 16. percig tartották előnyüket, ekkor Óházy Julianna egyenlített (32-32). A félidő utolsó két percét egy 12-0-sá futással lezárva tízpontos előnnyel mehettünk pihenőre (38-48).

A nagyszünet után próbáltuk leszakítani ellenfelünket és tovább növeltük a vezetésünket (42-57). A hazaiak nem hagyták magukat és harcos játékkal megnyerték ezt a negyedet is és tízen belülre jöttek fel (55-64). A záró negyed elejét megnyomtuk és egyre magabiztosabb játékkal sikerült leszakítanunk ellenfelüket és megnyernünk a mérkőzést.

Czukor Bence: -Gratulálok a csapatomnak, hogy végül sikerült megnyernünk a mérkőzést. Az összecsapás első felét inkább nem értékelném. A folytatásban aztán végre rájöttünk, hogy miből gazdálkodhatunk, onnan jobban is mentek a dolgaink.