A 11. fordulóban a Vasas Akadémia csapatát fogadtuk. Mindkét oldalon két meghatározó játékos hiányzott: nálunk Hayes, míg a Vasasnál Tóth nem játszhatott sérülés miatt

ZTE NKK - Vasas Akadémia 96-84 (27-26, 22-18, 17-24, 30-16)
Zalaegerszeg, 350 néző, Jv: Goda, Fodor, Kovács

ZTE NKK: Nagy 13, Kovács 8/6, Burkholder 23/3, Ndiba 11/3, Horti 20/6, csere: Delic 15/6, Kuttor 6, edző: Horváth Zsófia

Vasas Akadémia: Murray 14/6, Böröndy 16/6, Vukov 8/6, Budacsik 3, Fraser 31/3, csere: Heljic 9/3, Szerencsés 1, Madár -, Karlóczai 2, Madár K. -, edző: Földi Attila

Horti és Murray hozták a pontokat a két csapatnál, így a 2. percben 4-4 volt az állás. Az ellenfél agresszivitása nem nagyon feküdt nekünk és ponttalanul is játszottunk. A 4. percre Fraser és Budacsik pontjaival, majd Böröndy közelijével öt ponttal elléptek tőlünk (6-11). A negyed felénél Burkholder triplája szédült be a fővárosiak gyűrűjébe (9-11). Böröndy palánkos hármassal válaszolt (9-14). Burkholder pontjaival tartottuk magunkat, de vendégek lendülete tovább tartott (14-17). Jól szállt be a mérkőzésbe Delic, aki sorozatban hét pontot szerezve megfordította az állást (21-19). Murray triplájával újra a Vasas vezetett, de Burkholder duplájával visszavettük az előnyt (23-22). A hajrában két gyors kosárral próbáltunk ellépni ellenfelünktől, de Heljic egy duplával újra közel hozta csapatát (27-26).

A második negyed elején felváltva potyogtak a kosarak: Kuttor, majd Ndiba is betalált. Sajnos a védekezésünk nem volt elég kemény és harcos így Fraser könnyű kosarakat szerezhetett. A 13. percben Kovács triplájával próbáltunk elszakadni, de Frasert nem tudtuk tartani (36-36). A negyed felénél Burkholder ziccerével kerültünk újra előnybe, majd Kuttor blokkja után Horti növelte az előnyünk (40-36). Vendég időkérés után felpörgettük a játékot és Horti, majd Nagy kosaraival növeltük az előnyünk (44-36). Úgy tűnt a fővárosiak ellőtték a puskaporukat. A 18. perc elején Nagy büntetőivel már tíz ponttal vezettünk (46-36). Nagy újabb jó ziccerével, amit faulttal együtt szerzett, tovább nyílt az olló a csapatok között (49-36).  Az utolsó percbe kanyarodva Fraser és Murray faragott a vendégek hátrányán (49-41). A végén Murray triplájával közel tudott maradni a Vasas (49-44).

A nagyszünet után ismét harcosan játszottak a vendégek. A 23. perc elején Böröndy triplájával kiegyenlítettek (51-51). Delic szinte azonnal válaszolt egy triplával, majd Kovács büntetőivel tartottuk előnyünk (56-53). A fővárosiak nagy akarattal játszottak, mi pedig nem védekeztünk jól. A negyed felénél Fraser 2+1-vel és Vukov triplájával átvették a vezetést a fővárosiak (59-61). Időkérésünk után Böröndy és Heljic pontjaival már hat ponttal vezetett a Vasas (59-65). A legjobbkor jött Delic triplája, majd Burkholder közelijével egy pontra zárkóztunk (64-65). A 28. percben Heljic hintet egy távoli, majd Horti szerzett egy közelit (66-68).

Kovács hármas úgy kellett, mint egy falat kenyér a záró negyed elején (69-68). Szorítottunk a védekezésünkön és ez megállította a vendégeket. Burkholder és Nagy pontjaival távolodtunk (75-70). Vendég időkérés után Heljic szerzett egy közelit, majd Horti dobott fontos távolit (78-72). A vendégeknél továbbra is Fraser hozta a pontokat. A negyed felénél technikait kapott a vendég kispad. Burkholder értékesítette a büntetőt Horti pedig megtoldotta egy duplával (83-75). Vukov egy triplával Karlóczai meg egy közelivel újra visszahozta a meccsbe a vendégeket (83-80). Időkérésünk után Ndiba szerzett két gyors közelit, majd Fraser duplájára Hortitól egy tripla érkezett válaszul (90-82). Fraser büntetői után Burkholder ziccerezett, majd Nagy büntetőivel szilárdítottuk meg az előnyünk (94-84). A végére sikerült felőrölnünk a vendégek ellenállását megnyernünk a mérkőzést (96-84).

Nehéz mérkőzés volt, sok hibával, de a végén boldog ünnepléssel, hiszen sorozatban negyedik mérkőzésünket nyertük meg.