Ha nehezen is, de az elődöntőbe jutottunk a Magyar Kupában
2019. február 28.

A Killik László K&H Női Magyar Kupa első negyeddöntőjét az ELTE BEAC Újbuda ellen vívtuk. Csapatunkba hosszabb kihagyás után tért vissza Nadia Parker.

ZTE NKK-ELTE BEAC Újbuda 76-63 (21-21, 8-20, 21-12, 26-10)
Győr, Városi Egyetemi Csarnok, Jv: Győrffy P., Boros T., Tóth C.

ZTE NKK: Koizar 12, Maltsi 13/9, Pusztai 2, Ndiba 20/6, Horti 17, csere: Hegedüs-Őri-, Gáspár –Szalay 6, Kovács 5/3, Parker 1, Benke, edző: Gáspár Dávid

ELTE BEAC: Szabó 13/3, Laklóth 18/3, Dúl 5/3, Beckley 2, Kovács 4, csere: György 2, Suppán 4, Kostowicz 10, Mandic 5/3, edző: Balogh Judit

A fővárosiak kezdték a pontgyártást. Nálunk, a Csata ellen is jó teljesítményt nyújtó Horti és Ndiba volt eredményes. A 4. percre Maltsi hármasával és Pusztai közelijével 11-0-át futottunk és magabiztosan vezettünk (11-2). A negyed felénél alább hagyott kezdeti lendület és a BEAC egyre pontosabban támadott és négy pontra zárkózott (15-11). Gáspár Dávid sokat forgatta csapatát keresve a legstabilabb ötöst. A 7. percben Kovács Georgina előbb egy hármast, majd egy duplát szerezve lendítette át a holtponton a csapatot (20-11). A hajrára összekapta magát Balogh Judit együttese és utolért bennünket.  A negyed végén Parker csak egy büntetőjét értékesítette és Mandic egy távolival kiegyenlített (21-21).

Ndiba hármasával kerültünk előnybe, de Laklóth és Szabó közelijével átvette a vezetést a BEAC (24-25). Horti Dóra kosaraival kerültünk újra előnybe, de a negyed feléhez érve előbb Laklóth kiegyenlített, majd Kostowicz közelije már a BEAC-nak jelentett előnyt (28-30). Nem igazán pörögtek fel a lányok, sem védekezésben, sem támadásban nem koncentráltak eléggé. A 17. percben Szabó triplájával és büntetőivel már hét ponttal vezettek a fővárosiak (28-35). Négy percet kellet várni az újabb zalai pontra, amit Ndiba szerzett büntetőből (29-35). Nagyon mély gödörbe kerültünk és a hajrában hat pontot szerezve meglepetésre a BEAC vezetett (29-41).

A nagyszünet után Szabó és Horti váltott kosarat, majd Laklóth növelte a BEAC előnyét (31-45). Egész pályás védekezésre álltunk át és Koizar 2+1-vel, majd Ndiba ziccerével zárkóztunk (36-45). Fővárosi időkérés után Kostowicz büntetőzött pontosan, amire Horti egy 2+1-es akcióval felelt. A negyed felénél Ndiba harcolt meg egy dupláért (41-47). Határozottabban védekeztünk, de Laklóthnak sikerült ezt is átdobnia távolról. Három perccel a negyed vége előtt Koizar 2+1-vel öt pontra zárkóztunk, majd a negyed utolsó momentumaként Maltsi közép távolijával lőtávolon belülre jöttünk fel (50-53).

A záró negyed elején 8-0-val kezdtünk és megfordítottuk az állást (58-53). Elkapta a ritmust együttesünk és jó ritmusban támadtunk. A 34. percben Maltsi szerzett egy távolit (61-53). A BEAC csak a negyed felénél szerezte első pontjait. Jól védekeztünk és Gáspár –Szalay és Ndiba gyorsindulásból növeltük a különbséget (70-57). A végén a mezőny legjobbja Ndiba szerzett még indulásból és büntetőből kosarat bebiztosítva a győzelmünket (76-63).
Az első félidőben erőn felül teljesített a BEAC, de a nagyszünet után már más ritmusban védekeztünk és támadtunk és végül magabiztosan jutottunk a pénteki elődöntőbe, ahol a NKE Csata- Szekszárd mérkőzés győztesével mérkőzünk majd.

Fotó: hunbasket.hu