Fontos győzelem Budapesten
2015. január 17.
Idegenben is sikerült legyőzni az MTK-t.

Több sérültünk is volt a  héten, így kérdéses volt, játékosaink mennyit bírnak majd a fővárosban rendezett találkozón.

Az első negyed elején jól kapta el a ritmust a hazai csapat és 4. percre 11-4-re vezettek. Lassan ébredtek a lányok, de szívós munkával a 8. perc végére nem csak utolértük, de Zele Dorina kosarával a vezetést is átvettük( 13-15). A negyed vége az MTK-é volt és Túróczi kosarával három ponttal fordulhattak a második negyedre (22-19).

A második játékrészt is az MTK kezdte lendületesebben. A 13. percben, a rutinos Darida Csilla egy hárompontossal próbálta ritmusba hozni övéit. A másik oldalon Túróczit nem tudtuk tartani és pontjaival újból ellépett a hazai csapat( 34-28). A negyed felénél szigorítottunk a védekezésünkön, ami megzavarta a kék-fehéreket és ledolgozva hátrányunkat átvettük a mérkőzés irányítását. A félidőre Darida Csilla duplájával már mi mehettünk előnnyel pihenőre (43-45).

A nagyszünet után továbbra is mi irányítottunk, A védekezésünk feljavult és a dobásaink is pontosabbak lettek. Zele és Darida ellenállhatatlanul játszott. A negyed hajrájáig lőtávolon kívül tartottuk ellenfelünket. A negyed végére Semsei és Medgyessy pontjaival újra kettőre zárkózott az MTK (59-61).

A záró negyedben fokozatosan növeltük előnyünket. A védekezésünk jól működött, amit mi sem bizonyít jobban, mint hogy a 36. percig mindössze két pontot tudtak szerezni a hazaiak( 61-72). A végére kicsit kiengedtünk, de a győzelmünk már ne forgott veszélyben (70-79).

Összességében az első félidőben, amíg a védekezésünk nem állt össze, addig csak szenvedtünk, Majd ezt követően a második félidőben, már mi irányítottunk. Darida Csilla remekül szállt be és pontjai mellett, passzaival is segítette társait. Fontos mérkőzést nyertek meg a lányok, és természetesen egy idegenbeli győzelem mindig sokat ér. Már csak azért kell izgulnunk, hogy két kulcsemberünk, Zele Dorina és Nagy Dóra, hajrában összeszedett sérülése, ne legyen komoly.

MTK ­ ZTE NKK 70­-79 ( 22­-19, 21­-26, 16­-16, 11­-18).

Budapest, 200 néző . Jv.: Gál, Fodor, Balogh.

MTK Budapest: Semsei 16/3, Orsó 4, Túróczi 14/3, Medgyessy 15/6, Vukov 6,csere: Orbán 5/3, Böröndy 4,  Barnai 3, Zsilinstzky -, Baksa 1,  Suppán 2, Edző: Stevan Cupic

ZTE NKK: Varga 10, Nagy 12, Ambrus 2, Horváth 5, Zele 24, Csere: Darida 13/3, Szélesy 8,Velkey 3/3, Mackay 2,edző: Gáll Tamás

Gáll Tamás:- Az első félidőben, amíg nem állt össze a védekezésünk nem játszottunk jól. A hazaiak irányítottak. A második félidőben feljavult a védekezésünk és a támadásunk is, és egy nagyon nehéz, küzdelmes találkozón, magabiztos győzelmet arattunk.