Fantasztikus győzelem a Dávid Kornél KA ellen
2022. november 30.

A 7. fordulóban nehéz ellenfél várt csapatunkra. Több rutinos játékossal is rendelkező Dávid Kornél KA együttese ellen az első félidőben még akadozott a játékunk, a nagyszünet után a lányok nagyot küzdöttek és megérdemelten szerezték meg a győzelmet.

ZTE NKK- Dávid Kornél KA 71-58 (13-19, 18-16, 21-17, 19-6)
Zalaegerszeg, 60 néző, JV: Kiss, Kovács

ZTE NKK: Óházy 5, Horváth Fru. 13, Horváth Fa. 2, Ács 16, Jurkó 9. csere: Kovács 17/6, Balogh 7/3, Szakonyi-Nagy 2, Molnár, Jaqgodics, Péterfi. edző: Czukor Bence

DKKA: Szőke 7/3, Vas B. 7/3, Frindt 5, Zele 31, Angyal 5, csere: Dányádi, Vas V. 3/3, Mohai. edző. Bukics Zsolt

Kipontozódott: Jurkó, ill: Mohai, Angyal

Közel egy hónapos kihagyás után újra a keretben köszönthettük Kovács Georginát, viszont Szórád Anna betegség miatt volt kénytelen kihagyni a találkozót.

Jó ritmusban kezdtünk, és a 7. percig vezettünk is (8-6), de a nagy rutinnal rendelkező Zele Dorinát nem sikerült tartanunk és pontjainak köszönhetően megnyerték a vendégek a játékrészt (13-19).

Sok volt a hiba mindkét csapat játékában, a lépéshibák pedig az edzők idegeit borzolták. Jurkó Noémi hamar a kipontozódás szélére sodródott, de így is nagyot küzdött a palánkok alatt. A 13. percben 19-23-ra vezetett a DKKA, de Balogh hármasa és Ács  gól plusz fault akciója már a vezetést jelentette csapatunknak (25-23). Kovács Georginát is pályára küldte Czukor Bence és próbálta stabilizálni a játékunkat. A hajrában Szakonyi- Nagy Virág középtávolijával még feljöttünk egy pontra, de a hajrában elkövetett faultokból szerzett büntetőkkel a vendégek  vezettek a félidőben (31-35).

A nagyszünet után stabil védekezéssel és pontos támadásokkal rukkoltak ki a lányok. Kovácsnál a gólpasszok mellett jöttek a pontok is. Nem hagytuk elmenni ellenfelünket, de nem is tudtunk fordítani. A lányok nagyot küzdöttek és már itt érződött, hogy a vendégeknél egy fecske nem csinálhat nyarat. A negyed végén Ács Alexandra pontjaival útólértük ellenfelünket (52-52).

A záró negyed elején Zele kosarával utoljára vezetett a DKKA (52-54). Kovács hármasával nagy hajrát nyitottunk. Nem volt elveszett labda a pályán, a lányok megújult erővel és pontosan játszottak. Megérdemelten kaptak vastapsot a lelátóról egy-egy remek akció után. Horváth Fruzsina és Ács Alexandra ellenálhatatlanul játszott és fokozatosan hagytuk állva ellenfelünket. A vendégeken az időkérések sem segítettek. A hajrában sem engedett ki csapatunk és végül nagyot hajrázva, teljesen megérdemelten nyertük meg a mérkőzést.