Előnyben a DVTK
2017. április 16.

Az 5-8. helyért folytatott rájátszás első mérkőzését játszotta csapatunk Miskolcon

Aluinvent DVTK - ZTE NKK 81-64 (23-17, 16-20, 25-12, 17-25)
Miskolc, Generali Aréna. 600 néző. Jv: Pozsonyi, Balogh, Sallai

Aluinvent DVTK: Horváth B. 2, Czank 20/12, Rasheed 20/9, Szécsi 13/9, Jovanovic 4. Csere: Tomlinson 20, Győri 1, Gorjanácz 1, Adamecz-, Vörösházi-. edző: Maikel Lopez

ZTE NKK: Nagy 14/6, Gáspár- Szalay, Burkholder 20/6, Hegedűs-Őri 4, Bays 18/3 Csere: Jurkó-, Böröndy V.-, Böröndy D.-, Horváth Zs. 8, Orsó-. Vezetőedző: Gáspár Dávid

Jó ritmusban kezdték a lányok a találkozót. Burkholder vezérletével a negyed feléig vezettünk is (5-8). Ekkor szorított a védekezésén a DVTK és Jovanovic és Czank pontjaival fordítottak (10-8). A játékrész végét megnyomták a hazaiak és hat ponttal elhúztak (23-17).

A második negyed elején Czank és Thomlinson pontjaival tíz pontra duzzadt a hazai előny (27-17). Burkholder pontjaival zárkóztunk, de a negyed felénél Thomlinson és Szécsi kosaraival még visszaverte a felzárkózási kísérletünket a DVTK (34-24). A negyed hajrájában újra elkaptuk a ritmust és Nagy és Hegedüs-Őri tripláival zárkóztunk. A negyed végén Bays büntetőivel két pontra csökkentettük hátrányukat a nagyszünetre (39-37).

A harmadik negyed elején a zónavédekezés megzavarta a lányokat és Rasheed pontjaival meglépett a DVTK (49-44). Sajnos rosszul védekeztünk és támadtunk ebben az időszakban, amit a hazaiak rendre kihasználtak és 15 pontos előnnyel várhatták a záró negyedet (64-49).

Az utolsó játékrészben már csak tartania kellett a miskolci együttesnek a megszerzett előnyt, hogy a párharcban is lépéselőnybe kerülhessenek. A lányok mindent megpróbáltak, meg is nyerték a játékrészt, de a mérkőzést már korábban elvesztettük.

Gáspár Dávid: - Először is gratulálok a Diósgyőrnek! A mérkőzést jó ritmusban kezdtük, olyan értelemben, hogy helyzeteket kreáltunk, de ezeket nem dobtuk be. Nem koncentráltunk, pontatlanok voltunk, ez túl nagy ajándék egy ilyen szintű csapatnak, mint a DVTK. Egy jobb kezdéssel, sokkal jobb ritmusba kerülhettünk volna, ezáltal sokkal jobb lett volna a dobószázalékunk is. A védekezésben látom azonban a vereség okát, a második félidőben puhányak voltunk, a blokkokat alulról kerültük és nagyon sok üres dobást engedélyeztünk, amit az ellenfél jó százalékkal értékesített.

A páros csatában tehát 1-0-ra vezet a DVTK. A folytatás csütörtökön 16 órától Zalaegerszegen.