Egy győzelem és egy vereség Tapolcán
2016. november 29.
Gyermek Kupa (U12) alapszakasz 2. forduló

A Gyermek Kupa második fordulójában Nagykanizsára utazott csapatunk, ahol négy csapat versengett egymással. A Kalózok – Kanizsai Vadmacskák összecsapás a Kalózok fölényes győzelmét hozta.

Mi az első meccsünkön a szombathelyi Harcos Sólymok (fiú) csapatával játszottunk. A mérkőzés előtt kiderült, hogy ellenfelünknél lejárt sportorvosi igazolások vannak, így a hivatalos eredmény 2:0 a javunkra, de természetesen lejátszottuk a meccset, és a gyerekek nem is tudtak erről. Az első negyedben repülő rajtot vettünk, a letámadásból sok labdát szereztünk, és főleg Török Kata ponterős játékának köszönhetően 20:8-ra elhúztunk. A mérkőzés további részében kiegyenlítettebb lett a játék, de így is növelni tudtuk előnyünket, és végül 20 ponttal győztünk. Pozitívan értékelendő, hogy 12 játékosunkból 11 szerzett pontot.

ZKTE – Ifjú Sólymok 59:39 (20:8; 13+6:10+2; 11:9; 9:10)

ZKTE: Török Kata 22, Lepár Margaréta 11, Ács Alexandra 7, Nagy Dorottya 5, Kosaras Aliz 5, Nagy Nikolett 2, Kovács Gréta 2, Moór Maja 2, Völgyi Veronika 1, Molnár Hanna 1, Óházy Julianna 1

A győzelem után az első meccs győztesével, a Kalózok vegyes, többnyire fiúkból álló csapatával játszottunk. Nagyon jó, izgalmas, harcos mérkőzés volt, azonban első és harmadik negyedben szereplő ötösünk halványabb teljesítménye miatt, a múlt évi nyolc pontos vereség után most sem sikerült nyerni.

Kalózok – ZKTE 54:49 (12:6; 12+4:10+7; 15:10; 11:16)

ZKTE: Török Kata 13, Ács Alexandra 13, Lepár Margaréta 6, Óházy Julianna 6, Nagy Nikolett 5, Völgyi Veronika 2, Moór Maja 1, Molnár Hanna 1, Kosaras Aliz 1, Kovács Gréta 1