Egy félidőn át jól játszottunk
2020. december 05.

Az UNI Győr együttesét fogadtuk a 3. fordulóból elhalasztott mérkőzésen. Az első félidőben harcosan játszottak a lányok, de a második félidőben a rutinos vendégek eldöntötték a mérkőzést.

ZTE NKK- UNI Győr Mély Út 42-92 (9-19, 18-20, 4-24, 11-29)
Zalaegerszeg, Zárt kapuk mögött, Jv: Györfy, Hervay, Németh

ZTE NKK: Dzombeta 16/6, Mányoky 3/3, Horváth Fru. 4, Kulcsár 6/3, Szabó P. 10, csere: Úr 3/3, Dömötör, Horváth Fa., Szabó K. Edző: Ambrus Péter

UNI Győr: Kiesel 10, Dombai 9/3, Török 6, Dubei 10, Mompremier 10, csere: Mansare 6, Keita 8, Lass 4, Weninger 6, Révész 7/3, Barnai 10, Varga 6. edző: Iványi Dalma

A szerdai mérkőzéshez hasonlóan harcosan kezdtek a lányok, de ezúttal nehezen akart összejönni az első kosarunk. A 3. percben Dzombeta közelijével, majd Szabó büntetőivel egyenlítettünk (4-4). Mompremier pontjaival próbált ellépni a Győr, de Kulcsár triplájával és Szabó közelijével nem hagytuk magunkat leszakítani (9-14). A negyed hajrája viszont a vendégeké volt és tízpontos előnyt harcoltak ki (9-19).

Úr Bogi egy távolival indította a második negyedet (12-19). Sok hibával játszottak a csapatok, de valamivel pontosabbak voltak a győriek. A 13. percben Dzombeta triplájával mozdultunk el a holtpontról és jó ritmusba kerülve hét pontra zárkóztunk (20-27). Ahogy ígérte, Iványi Dalma kulcsjátékosait többet pihentette, de a fiatalok így is nagy előnyt harcoltak ki (20-36). A félidőre Dzombeta triplájával és Szabó utolsó másodperces duplájával faragtunk a hátrányunkon (27-39).

A nagyszünet után a visszatérő Mompremier szerzett egymásután két közelit. Felgyorsította a játékot a Győr és villám gyorsan húsz pontra nőtt a különbség (29-49). A 26. percben Horváth Fruzsina előbb harcos védekezéssel labdát szerzett, majd remekül elmozogva ziccerezett (31-49). Megvoltak a helyzeteink, de nem mentek be a dobásaik. A Győr mindössze négy pontot engedve eldöntötte a mérkőzést (31-63).

A záró negyedben becsülettel küzdöttek a lányok, de azok a fránya dobások nem akartak sikerülni. A Győr nem állt le és tovább nyitotta az ollót. A vendégek végül magabiztos győzelmet szereztek, mi pedig talán egy lépést ismét előre léptünk.