Búcsúztunk a Hepp Kupától
2023. november 23.

A női Hepp Kupa második fordulójában a Sportdarázs-SMAFC ellen próbálta meg csapatunk kiharcolni a továbbjutást. Az erős kerettel és magassági fölénnyel rendelkező Sopron ellen kemény és kiélezett meccset vívtak a lányok.

Sportdarázs-SMAFC- ZTE NKK 71-65 (19-16, 7-24, 26-10, 19-15)
Sopron, Hepp Kupa, Jv: Földesi, Hernicz

SMAFC: Gombkötő 6/6, Kókai 15, Jevtovic 11, Bakó 13/3, Sinka-Pálinkás, csere: Salamon, Szikaszai 22/9, Török, Tátosová, Janzsó 4. edző:

ZTE NKK: Kovács 31/18, Óházy 3, Szórád 2, Ács 9/3, Jurkó 13, csere: Kiss, Péterfi 2, Kocsárdi 2, Szakonyi-Nagy, Horváth Fru. 3. Csalló. edző: Rózsás Gábor

Kipontozódott: Horváth Fru.

Magas szerkezettel kezdett a házigazda és ez jó taktikának bizonyult és az első negyed felénél már tízpontos előnyt szereztek (15-5). Az első negyed hajrája jól sikerült és három pontra felzárkóztunk ellenfelünkre (19-16). A második negyedben harcosan kezdtek a lányok, ami meglepte a Sopront és kizökkentette őket a ritmusukból. A házigazda a 16. percig őrizte egy-két pontos előnyét, de ekkor nagyobb sebességre kapcsoltunk és egy 19-0-s sorozattal megnyertük a félidőt (26-40).

Nem jött jól a szünet, hiszen a második félidőre lendületet vesztettek a lányok és nem tudták azt hozni, mint az előző játékrészben. A Sopron pedig ledolgozta hátrányát és a 27. percben visszavette a vezetés. A negyed végére összeszedte magát csapatunk és nem hagytuk leszakítani magunkat (52-50). A záró negyedben a hazaiak próbálták tartani előnyüket. A negyed felénél kilenc ponttal ellépett a Sopron és ez döntőnek bizonyult, mert hiába hajrázott jól fiatal együttesünk, már nem tudtuk utolérni ellenfelünket (71-65).

Rózsás Gábor: -Gratulálok a Sopronnak a győzelemhez! Végül megérdemelten érvényesítették a papírformát! Összességében a mi játékosainkat, csapatunkat is dicséret illeti, amiért védekezésben mindent megtettek, hogy eltűntessék a hazaiak óriási magassági fölényét, remekül elosztottuk a terheket, a választott speciális taktikákat fegyelmezetten, jól alkalmaztuk. A támadójátékunkra ez már nem volt igaz, ott nem volt jó a terhek megosztása. Horváth Fruzsina korai kipontozódása nagyban nehezítette a dolgunkat. Fontos, hogy ahogy terveztük, nem feltartott kézzel léptünk parkettre, s végig volt tartásunk!