Az első félidőben eldöntötte a mérkőzést a TFSE

A 10 fordulójában TFSE-MTK vendégeként játszottunk.

TFSE-MTK- ZTE NKK 90-57 (25-17, 24-13, 20-12, 21-15)
Budapest, Zárt kapuk mögött, Jv: Lengyel Á., Sörlei A., Horváth Cs.

TFSE: Boros 11/9, A. Jenkins 28, Bernáth 4, Németh 14, C. Jenkins 13, csere: Kovács G. 2, Markovic 6, Tóth, Kovács V. 6, Király, Katona 6/3. Vezetőedző: Magyar Bianka

ZTE NKK: Dzombeta 26/6, Horváth Fru. 2, Kulcsár 6, Dömötör, Szabó P. 8, csere: Horváth Fa. 2, Mányoky 13/12, Németh, Úr, Szabó K. Vezetőedző: Ambrus Péter

Határozott védekezésünkkel megleptük ellenfelünket, akik sokat hibáztak az első percekben. Kulcsár és Dzombeta pontjaival a negyed felénél 11-4-re vezettünk. A 6. percben Dzombeta kapott technikai hibát, amiből a TFSE négy pontot csinált és egy pontra zárkóztak (10-11). A hajrában fordítottak a fővárosiak, és ahogy javult a játékuk úgy távolodtak tőlünk (25-17).

A második negyed elején C. Jenkins kosarával tíz ponttal ellépett a TFSE, de a lányok nem hagyták magukat és faragtak a hátrányából (31-25). Sajnos nem tudtunk mit kezdeni a Jenkins-Németh center párossal és 14-0-s futással szilárdították meg előnyüket. A 17. percben Dzombeta törte meg a góltalanságunkat, majd Mányoky toldotta meg egy hármassal, de ekkor már csak a fővárosiak hátát nézhettük (49-30).

A nagyszünet után Szabó Petra szerzett két gyors kosarat, majd A. Jenkins rázta meg magát és gyorsan megduplázta első félidőben szerzett 11 pontját. Fokozatosan nyílt a két csapat között az olló és a 26. percben már harminc ponttal vezettek a hazaiak (66-36). Gyorsaságban és pontosságban is felülmúlta bennünket a házigazda fővárosi alakulat. A negyed végén Dzombeta két duplája kozmetikázta az eredményt (69-45).

A záró negyed Mányoky triplával indult, amit Dzombeta toldott meg egy közelivel (69-47). A TFSE ritmust váltott és a negyed feléhez érve újra harminc pontra növelte előnyét (81-50). Csapatunk becsülettel küzdött, de a találkozó már a félidőben eldőlt.