A végjátékot jobban bírta a Cegléd
2019. január 13.

A 13. fordulóban az eddig kettő győzelmet szerző Ceglédhez látogattunk. Nyerni szerettünk volna, de sajnos nem így lett.

VBW CEKK Cegléd- ZTE NKK 84-78 (18-12, 20-18, 14-25, 32-22)
Cegléd, Jv: Tőzsér, Balog, Goda.

VBW CEKK Cegléd: Swanier 20/3, Popovic 23/6, Révész B. 6, Licskai 7/3, Hamilton-Carter 9, csere: Gorjanácz 3, Böröndy 4, Baugh 10, Kobolák -, Révész L. 2, edző: Peter Jankovic

ZTE NKK: Koizar 14, Maltsi 34/12, Pusztai 4, Ndiba 6, Horti 6, csere: Gáspár-Szalay -, Kovács 3/3, Hegedüs-Őri 11, Parker-, edző: Gáspár Dávid

Pontatlanul kezdtük a mérkőzést, több dobásunk is célt tévesztett. A hazaiak friss igazolása Licskai Zsófia szerezte az első kosarat, amit Popovic gyorsan megduplázott (4-0). Az első pontunkat Horti szerezte büntetőből a 3. percelején (4-1). A folytatásban is a hazaiak irányítottak és pontosabban is céloztak. Hamilton-Carter és Révész pontjaival távolodott a Cegléd (8-1). A negyed feléhez érve mindössze három pontot szereztünk, azokat is büntetőből. Az első mezőnykosarunkat Maltsi dobta a 6. percben (10-5). A 8. percben Evina újabb duplájával zárkóztunk, de Révész és Böröndy kosaraival újra elhúzott a Cegléd (15-7). Az utolsó percen belül Hegedüs-Őri büntetőire még Hamilton-Carter válaszolt egy közelivel, majd a két hónap kihagyás után először pályára lépő Kovács Gina hintett egy távolit (18-12).

A második negyed elején sem találtuk a ritmust és sorra kaptuk a kosarakat. Két perc alatt Hamilton –Carter és Swanier 10 pontot termelt, míg nálunk Maltsi tudott egy duplát szerezni (28-14). A 13. percben Horti és Ndiba kosarával közelítettünk (28-18). A negyed felénél Popovic közelijére Horti büntetője és Koizar duplája érkezett, majd Révész büntetőivel tartotta előnyét a Cegléd (32-21). Sigi büntetőjére Böröndy duplája volt a válasz, majd Pusztai Petra is megkezdte a pontgyártást (34-24). Popovic közelije után Hegedüs-Őri és Koizar is betalált. A végén még Baugh szerzett egy középtávolit, ami nyolcpontos hazai előnyt jelentett a félidőre (38-30).

A nagyszünet után sokkal határozottabban játszottuk, mint előtte. Maltsi és Hegedüs-Őri kosaraival faragtunk a hátrányunkon (38-34). Az első hazai kosár a második félidőben Swanier nevéhez fűződött. A 23. percben Koizar duplájával és Maltsi büntetőivel kettő pontra zárkóztunk (40-38). Hazai szempontból Gorjanácz duplája a legjobbkor jött. Koizar és Baugh büntetőzött pontosan, majd Sigi két remek duplával egyenlített (44-44). Popovic egy közelivel még visszavette a vezetést a hazaiaknak, de Maltsi hármasával már nálunk volt az előny (46-47). A 27. percben Popovic büntetőjével újra egyenlő volt az állás (47-47). Maltsi újabb hármasával kerültünk előnybe, amit Gorjanácz és Popovic büntetőivel egyenlített ki a Cegléd (50-50). Egyértelműen átvettük a mérkőzés irányítását. Koizar büntetőjével és Horti duplájával kerültünk újra előnybe. A WNBA-t is megjárt Baugh szerzett egy közelit, de Siginek erre is volt válasza és előnnyel várhattuk a folytatást (52-55).

A záró negyed elején egy kicsit beragadtunk. Swanier büntetőjével és Révész duplájával egyenlített a Cegléd (55-55). Pusztai és Baugh váltott egy –egy kosarat, majd Licskai hármasával került előnybe újra a hazai csapat (60-57). A 32. perc elején Maltsi és Janis kosaraival fordítottunk (60-61). Ekkor egy kicsit elbizonytalanodtunk és Popovic és Swanier pontjaival próbált elszakadni a Cegléd (65-61). A 34. percben a legjobbkor jött Maltsi távolija, majd büntetőivel fordítottunk is (65-66). A negyed felénél Popovic egy hármassal vette vissza a vezetést, majd Maltsi három büntetőjével újra mi kerültünk előnybe (68-70). Swanier, majd Maltsi is hármast hintett, így maradt nálunk a vezetés (71-73). Egyre nőtt a feszültség a mérkőzés hajrájában. Sajnos hibákat is elkövettünk és büntetőkkel (sorozatban öt) átvette a vezetést a hazai csapat (76-73). Az utolsó percbe kanyarodva Hegedüs-Őri duplájával zárkóztunk, de Popovic hármasát nem tudtuk elkerülni (79-75). Gáspár Dávid időt kért. 35 másodperccel a vége előtt mi támadhattunk, de eladtuk a labdát és Licskainak odaütöttünk, aki csak az egyik büntetőjét dobta be (80-75). Újabb időkérésünk után Popovic kapott technikai hibát, amit Maltsi érvényesítet, majd a támadásunknál eladtuk a labdát és éppen Popoviocsnak ütöttünk oda, aki nem hibázott büntetőt (82-76). Maltsi harcolt ki faultot és a büntetőket pontosan hajtotta végre (82-78).  10 másodperc volt hátra Baugh-nak is odaütöttünk, hogy ne menjen az idő, de ő sem hibázott büntetőt, így végül a Cegléd nyerte az idegek csatáját a végjátékba (84-78).

A harmadik negyed után azt hihettük, hogy elkaptuk a fonalat, de a negyedikben megint sokat hibáztunk és ez a végjátékban megbosszulta magát.
Megyünk tovább, hiszen szombaton újabb rangadó vár ránk, hazai pályán a Győr ellen.

Fotó: Cegléd