A Tini csapatunk is elkezdte az alapszakaszt
2016. október 18.
Egy sima egy fordított a nyitó fordulóban

Nagykanizsán rendezték a Tini bajnokság első fordulóját. A lányok ellenfele a PVSK Pumák és a hazai Kanizsa DKK csapatai voltak. Az első találkozón a baranyaiak ellen magabiztosan nyert a Mészárosné Darida Csilla vezette együttesünk.

PÉCSI VSK PUMÁK - ZALAEGERSZEGI KTE 29-96 (6-25, 12-17, 5-22, 6-32)

ZKTE: Varga Regina 34, Gombkötő Lili 16, Szabó Kinga 11, Markó Vivien 10, Ruzsics Kitti 6, Horváth Lili 4, Török Kata 4, Kocsárdi Emese 3, Lepár Margaréta 2, Németh Kincső, 2, Ács Alexandra 1, Peti Vivien 1

Mészárosné Darida Csilla:- Gratulálok a lányoknak elsősorban a védekezéshez, amely volt annyira hatékony, hogy sok könnyű indítás kosarat dobhattunk. A második félidőben már szinte minden játékos kivette a részét nemcsak a védekezésből, hanem a támadásból is. Ennek ellenére voltak gyengébb egyéni teljesítmények is, amelyen még sokat kell dolgozni a jövőben.

A második találkozón a hazaiak ellen remekül kezdtek a lányok, de a folytatásban már a kanizsaiak domináltak.

ZALAEGERSZEGI KTE - KANIZSA DKK 62-96 (20-8, 10-35, 10-27, 22-26)

ZKTE: Török Kata 18, Szabó Kinga 13, Varga Regina 12, Gombkötő Lili 5, Markó Vivi 4, Ruzsics Kitti, Németh Kincső 3-3

Mészárosné Darida Csilla: -Sikerült egy negyeden át meglepnünk az esélyesebbnek számító Kanizsát, sajnálatos, hogy nem sikerült megállítani csapat szinten sem a 2. negyedben remeklő Baa Dominikát. Elég volt egy pár perces rövidzárlat, amely végül el is döntötte a mérkőzést. Nagy különbségek voltak egyénileg, főleg a védekezést illetően, amelyen sürgősen változtatnunk kell, ha a hasonló kaliberű csapatok ellen fel akarjuk venni a versenyt.