A Szekszárdot is sikerült legyőznünk
2022. április 09.

A 23. fordulóban a Szekszárd együttesét fogadtuk. A lányok a héten a második mérkőzésüket játszották és ez az elején meglátszott a teljesítményükön.

ZTE NKK- Atomerőmű KSC Szekszárd II. 78-56 (21-13, 16-6, 16-23, 25-14)
Zalaegerszeg, 100 néző, Jv: Csák, Antoni

ZTE NKK: Kovács 15/9, Frindt 18/3, Horváth Fa., Horváth Fru. 14, Pap 19. Csere: Ács 6, Szórád 2, Óházy 4, Molnár. edző: Czukor Bence

Atomerőmű KSC: Andi 15/3, Sinka, Horog 3, Szűcs 5, Sámóczi 12/6. Csere: Csákvári 12/3, Berekali 4, Baka 3, Wolf 2. edző: Studer Zsuzsa

Jó energiákkal kezdtük a mérkőzést, de hamar elillant a kezdeti lendület és eladott labdák és kihagyott dobások következtek. A vendégek harcosan játszottak a 4. percben fordítottak (5-6). Pap faulttal együtt szerzett kosarával vettük vissza a vezetést, amit a 7. percben Horog még kiegyenlített (10-10). A folytatásban szorítottunk a védekezésen és a támadásokban is pontosabbak lettünk. A negyed végét megnyomva 21-13-ra vezettünk.

A második negyed elején ismét akadozott a gépezet, de a vendégeknek sem igazán sikerült semmi. Hamar rendeztük a sorokat és 12-0-s futással húsz pontos előnyt harcoltunk ki (33-13). A Szekszárd a 16. percben szerezte első kosara a negyedben. A félidő hajrájában kicsit megtorpantunk, de így is magabiztosan vezettünk (37-19).

A nagyszünet után a vendégek zónavédekezése megzavart minket és nem találtuk a rést a falukon, ha meg igen akkor nem dobtuk be a helyzeteinket. A Szekszárd élt a lehetőséggel és faragtak a hátrányukon (39-26. A 24. perc elején Frindt Niki szerzett utolsó másodperces hármast (44-28). Sok második esélyt adtunk ellenfelünknek, amit már Czukor Bence sem nézhetett tétlenül és időt kért. A 28. percben Sámóczi hármasával zárkóztak a vendégek (49-38). Továbbra is akadozott a játékunk és megérdemelten nyert meg a negyedet a KSC (53-42).

A záró negyed elején Kovács hármasa adott lendületet a csapatnak, majd csapatkapitányunk a következő támadásnál kihagyhatatlan helyzetbe hozta Óházy Juliannát (58-42). Három perc alatt húsz pont fölé tornásztuk a különbséget, amihez kellett Kovács utolsó pillanatos hármasa is (65-44). Nagyobb sebességgel játszottunk ellenfelünknél és fokozatosan növeltük az előnyünk (72-49). A hajrában már a fiatalok játszottak és sikerült tovább növelniük az előnyünk és magabiztosan nyernünk a végig harcosan játszó Szekszárd ellen.