tippmix
A Sopron a döntőbe jutott, mi a bronzéremért küzdhetünk
2019. április 22.

Az elődöntő második mérkőzésén harcos játékkal rukkolt elő csapatunk, de a Crvendakic vezette Sopront így sem tudtuk megállítani.

ZTE NKK – Sopron Basket 62-90 (18-27, 21-19, 11-24, 12-20)
Zalaegerszeg, 400 néző. Jv.: Papp, Söjtöry, Csabai-Kaskötő.

ZTE NKK: Koizar 2, Pusztai 15/3, Maltsi 13/6, Ndiba 12/3, Horti 13. Csere: Benke 2, Gáspár-Szalay 2, Kovács G. 3, Preisinger -. edző: Gáspár Dávid.

Sopron Basket: Casas 5/3, Turner 8, Dupree 18, Crvendakic 29/3, Határ 6. Csere: Dubei 8/6, Zahui 8/3, Czukor -, Varga -, Weninger 8/6.. Vezetőedző: Roberto Iniguez.

Gáspár Dávid pihentette centerét, Nadia Parkert ezen a mérkőzésen, csakúgy mint kollégája a másik oldalon Fegyvernekyt és Jovanovicsot.

Bátran kezdtek a lányok, de a vendégeknél Crvendakic nem tudott hibázni (2-6). Pusztai hármasával és Maltsi közelijével fordítottunk a 3. percben (7-6). A Sopron Crvendakic pontjaival vette vissza az előnyt, majd Ndiba hármasával mi is így tettünk (12-11). Megrázta magát a címvédő és egy 8-0-s rohanással került előnybe (12-19). A hajrában Pusztai és Horti pontjaival zárkóztunk, ha Dubei és Zahui hármasaival magabiztosan vezettek a vendégek (18-27).

A második negyed elején állandósult a tíz pont körüli soproni vezetés. Mihelyst közelebb araszoltunk volna, azonnal jött a válasz a vendégektől. A 16. percben Ndiba közelijével, Maltsi gól jó plusz fault akciójával hat pontra zárkóztunk (33-39). Ki más, mint az extázisban játszó Crvendakic lendített csapatán. A negyed hajrájában Maltsi triplájával még egyszer hat pontra megközelítettük a Sopront (38-44), de Dupree közelijére, Horti csak egy büntetővel tudott válaszolni, így maradt a számunkra szoros eredmény (39-46).

A nagyszünet után Pusztai duplájával öt pontra zárkóztunk, de a Turner – Crvendakic kettős gyorsan tettek róla, hogy tíz pont legyen újra a különbség (41-52). A 23. percben Maltsi hármasa után fokozatosan húzott el a címvédő Dupree, szinte dobást sem hibázott ebben az időszakban (44-59). Koizar törte meg egy pillanatra a Sopron lendületét, de tényleg csak egy pillanatra, mert a hajrában már húsz pontra duzzadt a csapatok közti különbség (50-70).

A záró felvonásban három percet kellett várnunk az első hazai pontra, amelyet büntetőből szerzett Janis. A 36. percig csak büntetőből sikerült kosarat szereznünk (6 pont). Ekkor Kovács Georgina dobott egy akciógólt, majd Crvendakic egy távolit (58-82). A találkozó már korábban eldőlt, így a hajrában mindkét edző a cserejátékosait, fiataljait játszatta. A Sopron végül a második mérkőzést is magabiztosan hozta, így elsőként jutott a döntőbe, míg nekünk a bronzcsata maradt, aminek így is nagyon örülünk.

A találkozó végén a lányoknak megérdemelten szólt a vastaps a nézőtérről, hiszen ebben az évben is éremért játszhatunk.