A hajrában nyert a Győr
2023. február 09.

A női kosárlabda NB I/B 13. fordulójában halasztott mérkőzést pótolt a ZTE NKK a Győr vendégeként. A vendégek 36 percig vezettek, a végjátékban viszont a hazaiak kerekedtek felül és nyerték meg a találkozót.

UNI Győr SZESE- ZTE NKK 55-51 (11-19, 12-15, 16-9, 16-8)
Győr, JV: Tóth, Hernicz

UNI Győr: Rozmán 14/3, Baffy 19/3, Szűts 11, Reider 2, Horváth B.. Csere: Mihály 9/3, Horváth D., Rabi, Inczédi, Sándor, Király. edző: dr. Barthalos István

ZTE NKK: Kovács 16/12, Óházy 15/6, Balogh 4, Horváth Fa., Jurkó 10. csere: Szórád 4, Molnár 2, Ács, Szakonyi-Nagy, Péterfi, edző: Czukor Bence

Jó ritmusban kezdtük a találkozót és állva hagytuk ellenfelünket. A negyed felénél Kovács távolijával 2-9-re vezettünk. Lassan ébredtek a hazaiak, sok dobást hibáztak, így nem tudtak közel kerülni együttesünkhöz (11-19).  A folytatásban Óházy és Jurkó kosaraival tartottuk és növeltük is az előnyünket (16-25). A 16. percben Óházy hármasával tíz pont fölé nőtt a különbség. A félidő hajrájában a sikerült kihasználni ellenfelünk hibáit és 23-34-re vezettünk.

A nagyszünet után beragadtunk és a házigazda fokozatosan dolgozta le hátrányát. Hat perc alatt mindössze kettő pontot sikerült szereznünk. Ezt a góltalanságat törte meg Kovács hármasa, majd Óházy távolijával vertük vissza a győriek közeledését (34-42). A záró negyed sem hozott látványos játékot. A 34. percben Kovács újabb hármasával hét ponttal vezettünk (41-48). A hajrá viszont a hazaiaké volt, akik Rozmán pontjainak köszönhetően átvették a vezetést. Kovács hármasával még egyszer visszavettük az előnyt, de a vége a Győré volt, akik a kevés pontot hozó összecsapáson jobb hajrával tudtak nyerni.

Czukor Bence: Kevés pontos mérkőzés volt. Nem védekeztünk jól, nem sikerült megállítanunk őket. Az volt a szerencsénk, hogy rengeteg üres dobást kihagytak, de hát 45 lepattanót engedélyeztünk nekik, összességében, azzal idegenben nem lehet nyerni. A zóna ellen nem tudtunk mit kezdeni. Az első félidő még rendben volt, vezettünk is, de a másodikban nem találtuk a ritmust. Keményebben kell védekezni, ez pedig az edzésen kezdődik el.