A hajrában kaptunk ki Debrecenben
2022. február 09.

A 13. fordulóból elhalasztott mérkőzést pótolt csapatunk Debrecenben. Sérültek és betegek miatt szűk kispaddal tudtunk kiállni a debreceni fiatalok ellen.

DEAC-ZTE NKK 67-62 (16-18, 14-18, 16-13, 21-13)
Debrecen, Jv: Szőcs, Kovács

DEAC: Mezei 4, Sós 3/3, Baczuk 13/3, Ocsenás 17, Mezei-Göttinger 13/3, csere Szabó 15/3, Holinka 2, Pallai, Szabados, Szabó Cs., Pásti. Edző: Kovács Imre

ZTE NKK: Kovács 24/15, Frindt 9, Óházy, Soós, Pap 28, csere: Ács, Horváth Fru. 1. Edző: Czukor Bence

Kapkodva kezdtek a csapatok. A 3. perc elején Pap közelijével 4-2-re vezettünk, de nem sokáig késett az egyenlítés. Nem védekeztünk elég harcosan, könnyű kosarakat kaptunk. A 4. percben Kovács hármasával és Frindt duplájával lódult meg csapatunk. A 7. percben Pap újabb kosara után időt kértek a hazaiak (9-15). Kizökkentünk a ritmusból és a 9. percre 7-0-s futással fordított a DEAC (16-15). Kovács hármasa a legjobbkor jött, így visszavettük a vezetést és megnyertük a negyedet (16-18).

Pap Regina hozta a pontokat a második negyed elején, de nem tudtuk leszakítani a hazaiakat, aki szívósan tapadtak csapatunkra. Próbáltuk támadásban a palánk alatti játékot erőltetni, de a hazaiak jól védték Pap Reginát. A negyed felénél Frindt Niki törte meg a gólcsendet, majd Pap duplájával és Kovács hármasával távolodtunk (23-29). Jól működött a zónavédekezésünk, ritkán tudták feltörni a hazaiak. A 18. percben Kovács újabb triplájával, majd Pap büntetőjével már tíz ponttal vezettünk (23-33). Jól hajrázott a DEAC és hat pontra zárkózott a nagyszünetig (30-36).

A nagyszünet után Pap faulttal együtt szerzett kosarat (30-39). A hazaiak nagy elánnal játszottak, de sok volt a pontatlanság a játékukban. A 25. percben Frindt közelije jókor jött, de azonnal kaptuk is hazaiaktól a választ (36-41). A 28. percben két távolival egyenlített a DEAC, majd egy büntteővel át is vették a vezetést (44-43). Az utolsó percben Pap büntetői és Kovács utolsó másodperces kosara kellett ahhoz, hogy előnyben maradjunk (46-49).

A záró negyed elején beragadtunk és két perc alatt 8-0-s futással átvette a vezetést ismét a DEAC (54-49). A 32. percben Kovács hármasa nagyon kellett, majd két perccel később Frindt egyenlített egy szép egyéni akcióból szerzett kosárral (54-54). Érezhető volt a fáradtság a lányokon, és a rövidebb kispad is sokat nyomott a latba a végjátékban. A 37. percig felváltva vezettek a csapatok, majd egy labdaszerzés után négypontos előnybe kerültek a hazaiak (64-60). Pap büntetőjével még két pontra feljöttünk, de jött egy újabb hazai hármas, ami eldöntötte a mérkőzést.

Czukor Bence: Egy igazán küzdős, hajtós mérkőzést játszottunk. Egész jól védekeztünk a 35. percig, amíg bírtuk erővel. Sok támadólepattanót engedtünk ellenfelünknek, azaz sok második esélyt. A lányok végig küzdöttek, ami most ennyire volt elegendő.