Visszavágtunk a Törekvésnek és felléptünk a harmadik helyre
2023. január 29.

Ahogy várható volt, nagy csatát hozott a 12. forduló rangadója a Törekvés SE ellen. Idegenben egy ponttal kaptunk ki, most sikerült visszavágni és helyet cserélni ellenfelünkkel a tabellán.

ZTE NKK-Törekvés SE 77-69 (18-17, 18-16, 18-17, 23-19)
Zalaegerszeg, 100 néző, Jv: dr. Popgyákunik, Antoni

ZTE NKK: Kovács 18/6, Óházy 8, Ács 9/3, Horváth Fru. 6, Jurkó 9. csere: Balogh 13/3, Horváth Fa. 9, Szórád 4, Molnár 1. Edző: Czukor Bence

Törekvés SE: Darázsi 14, Mohos 4, Egri Z. 22, Dobos 11/9, Egri V. 6. csere: Stribik 12, Fábián, Rivasz, Molnár, Ferenczi. Edző: Beliczay Zsolt

Nagy küzdelmet hozott a találkozó eleje. A csapatok nagyon akartak, de pontatlanul játszottak. A negyed felénél előbb Kovács, majd Óházy egyenlített (10-10). A játékrész második felében kezünkbe vettük az irányítást és egy-egy kosárral ellenfelünk előtt jártunk (18-17).

A második negyedet jó ritmusban kezdtük és a Horváth ikrek pontjaival próbáltunk előnyt szerezni (26-22). Ács megtoldotta még egy közelivel és a vendégek mestere időt kért. Kizökkentünk a ritmusból és a 17. percben Dobos egyenlített egy hármassal (29-29). Balogh és Kovács pontjaival léptünk el újra ellenfelünktől, de Darázsi büntetőiek köszönhetően a félidőre egy triplányi különbség maradt csak (36-33).

A nagyszünet után is folyamatosan váltogattuk a védekezésünket és ez megzavarta a vendégeket. Kovács ziccereivel távolodtunk és a 24. percben Jurkó kosarával 46-38-ra vezettünk. Nem tudtuk sem megtartani, sem növelni az előnyünk és a Törekvés két perc alatt visszajött 47-45-re. Kovács hármasa a legjobbkor jött, majd Szórád büntetői nyugtatták meg a lányokat. A negyed hajrájában Dobos szerzett egy távolit, amivel továbbra is közel maradtak a fővárosiak (54-50).

A záró negyed elején egy picit bealudtunk és könnyű kosarakat engedtünk ellenfelünknek, aki így átvették a vezetést (54-55). Sikerült ritmust váltanunk és egy 9-0-s rohanással állva hagytuk ellenfelünket (63-57). Balogh pillanatai következtek, hiszen két támadásunkat is kosárral fejezte be és tíz pontra növelte az előnyünk (69-59). Nem nyugodhattunk meg, hiszen egész pályás védekezésre váltott a Törekvés és hamar szereztek két kosarat (69-63). Jurkó 2+1-es akciója lehűtötte a kedélyeket, majd Ács hármasa lerendezte a találgatásokat afelől, ki nyeri az összecsapást.

A lányok végig nagyon akarták a sikert és végül sikerült visszavágni a fővárosi, egypontos vereségért.