Visszavágtunk a Százhalombattának
2023. február 19.

A 14. fordulóban a Százhalombatta együttesét fogadtuk. Az első félidőben még akadozott a játékunk, a másodikban sikerült érvényesítenünk a hazai pályát és megnyernünk a mérkőzést.

ZTE NKK-Százhalombattai KSE 74-63 (22-15, 13-16, 26-20, 13-12)
Zalaegerszeg, 100 néző, Jv: Szecsődi, Boros Gyevi.

ZTE NKK: Kovács 22/9, Óházy 6, Horváth Fru. 8, Szórád 7, Jurkó 12, csere: Balogh 4, Horváth Fa. 6, Ács 9/3, Molnár, edző: Czukor Bence

SZKSE: Bazsó 23/6, Novák 7/3, Czompó 6/6, Tóth 4, Soltész 8, csere: Evellei 10, Soltász A. 3, Morcz 2, Kuncz, Koncsár. edző: Besenyei Tamás

Jó ritmusban kezdtük a találkozót és Kovács hármasaival és Jurkó pontjaival a negyed felénél már tíz ponttal vezettünk (16-6). Az utolsó két percben kiengedtek a lányok és felére csökkentette a hátrányát a vendégcsapat. Jurkó Noémi pontjaival újra tíz ponttal vezettünk, de újabb hullámvölgy jött és 26-23-nál Czukor Bence kénytelen volt időt kérni. Gyorsabb játékot kért a lányoktól és azt, hogy több felelősséget vállaljanak a támadásoknál. Továbbra is hullámzó maradt a játékunk, de sikerült a nagyszünetig megtartanunk az előnyünket (35-31).

A szünet után próbált egyenlíteni a nagy elszántsággal játszó vendégcsapat, de sikerült visszavernünk a kísérleteiket. A 2. percben Óházy és Ács büntetőivel 48-37-re vezettünk. Nem sikerült állandósítani a teljesítményünket és a megingásunkat egyből pontokkal büntette a Százhalombatta (50-46). A negyed hajrájában határozott védekezéssel és gyorsindulásokból szerzett kosarakkal sikerült tíz pontos előnyt szereznünk (61-51). Horváth Fanni szórt két duplát és adta meg a záró felvonás alaphangját. Nem volt sok pont a negyedben, tartottuk a megszerzett előnyt. A végén Kovács Gina még egy hármast hozzátett a pontjaihoz, feltéve a koronát a teljesítményére.

Nehezen indult a találkozó, de a második félidőben koncentrált játékkal sikerült visszavágnunk az idegenbeli vereségért a Százhalombattának.