Visszavágtunk a Nyíregyházának
2024. február 11.

Egy héten belül másodszor játszottunk a Nyíregyházi Kosársuli együttesével. Az idegenbeli találkozón szoros mérkőzésen kikaptunk, hazai pályán nagy energiákat mozgatva, végig vezetve sikerült nyernünk.

ZTE NKK – Nyíregyházi Kosűrsuli 80-64 (24-20, 18-16, 17-7, 21-21)
Zalaegerszeg, 70 néző, Jv: Benedek, Szecsődi

ZTE NKK: Kovács 16/6, Csalló, Szórád 7/3, Ács 9/3, Jurkó 20/6, csere: Óházy 17/3, Horváth Fru. 8, Szakonyi-Nagy, Péterfi 3/3, edző: Rózsás Gábor

Nyíregyházi Kosársuli: Dobó 35/6, Pálóczi, Vukicevic 13, Karakó 4, Bernáth 4, csere: Bácskai 4, Farkasinszki 2, Simon 2, Nagy. edző: Farkasinszki Gyuláné

Remek rajtot vett csapatunk és két perc elteltével 9-0-ra vezettünk. Lassan ébredtek a vendégek és megkezdték a felzárkózást. Ahhoz, hogy ledolgozhassák hátrányukat kellett, hogy visszaesett a játékunk és pontatlanná váltak a támadásink. A 7. percben Simon egyenlített, de nem sokáig örülhetett a Nyíregyháza, hiszen egy 10-0-s futással ismét állva hagytuk ellenfelünket. A 9. percben Jurkó triplájával 24-14-re vezettünk. Az utolsó percben Dobó vezérletével négy pontra csökkentették hátrányukat a vendégek (24-20).

Szórád és Jurkó pontjaival tartottuk az előnyünket, de figyelni kellett, mert ott voltak közel a nyírségiek (29-28). A negyed felénél ismét elkaptunk egy jó ritmust és a 17. percre nyolc ponttal elléptünk (36-28). Óházy és Dobó kosárpárbaját hozta a félidő vége, melyet a vendégek játékmestere nyert. A játékrészt Jurkó Noémi távolija zárta le (42-36).

A nagyszünet után jó védekezéssel kezdtek a lányok. A vendégek nem találták a ritmust, mi pedig apró pontokkal távolodtunk (50-36). A Nyíregyháza öt és fél perc elteltével szerezte első kosarát, majd gyorsan még egyet Dobó jóvoltából (50-40). Óházy triplájával állítottuk meg a vendégeket, majd a negyed végén Horváth Fruzsina szerzett születésnapi pontokat (59-43).

A negyedik játékrész elején Jurkó szerzett közelit, majd Kovács hármasával távolodtunk, büntetőivel pedig már húsz pont fölé növeltük előnyünket (66-45). Dobó rázta fel övéit és sorozatban hat pontot tett a közösbe. A negyed felénél Ács hármasa vetette vissza a vendégeket (69-51). A találkozó hajrájában felváltva potyogtak a kosarak és húsz pont környékén tartottuk ellenfelünket. A végén még két kosárral közelebb kerültek csapatunkhoz a nyírségiek, de a végeredmény és a mutatott játék így is fantasztikus (80-64).

Rózsás Gábor: -Az U16 és U18 meccsek miatt három edzésünk volt az előző összecsapásunk óta, így az idő rövidsége miatt ezeken kizárólag a saját játékunkra, védekezésünkre fókuszáltunk. Játékosaim nagyon motiváltak és fegyelmezettek voltak mindkét térfélen, megérdemelték ezt a győzelmet! A 26 gólpassz nagyon extra teljesítmény, komoly csapatmunka. Ezzel a győzelemmel matematikailag is bebiztosítottuk, hogy az alapszakasz után a felső ágon kezdhetjük a rájátszást, büszke vagyok arra, amit közösen ezzel a fiatal csapattal összehoztunk!