tippmix
Végig vezetve sikerült legyőznünk a Győrt
2019. szeptember 15.

A Forest Hungary 50. Nemzetközi Kosárlabda Göcsej Kupa zárónapján a Győr csapatával játszottunk. Utoljára az elmúlt szezon bronzmérkőzésén találkozott a két együttes és mint akkor, most is küzdelmes mérkőzést játszottak egymással.

ZTE NKK- UNI Győr Mély Út 83-79 (27-18, 19-22, 19-14, 18-25)

ZTE NKK: Kovács 6, Delic 11/3, Burkholder 18/3, Ndiba 4, Horti 16, csere: Hayes 23, Preisinger-, Kuttor 2, Horváth Fru. 3/3, edző: Molnár József

UNI Győr: Ygueravide 23/3, Varga 6, Dombai 5/3, Hruscakova 10, Barnai 6, csere: Török -, Devaugh 14, Papp 9, Czank 3, Mansare -, Baffy 3/3, Kéita -, Edző: Milos Pavlovic

Nagy Dórát igaz nevezte Molnár József a meccsre, de nem küldte őt pályára. Két gyors győri kosárral kezdődött a találkozó (0-4). Másfél perc elteltével Burkholder szépített büntetőből, majd gyorsan ki is egyenlített (4-4). A 4. percben még mindig csak Burkholder neve mellett ált pont az eredményjelzőn, így kiírhattuk volna, hogy Kirby- Győr (6-8). Sikerült ritmust váltanunk és a jó védekezés, gyors és pontos támadásokat is eredményezett. A negyed felénél Horti büntetőivel egyenlítettünk Hayes tempójával már vezettünk. Lendületben maradtunk és a frissen pályára lépő Horváth Fruzsi elsüllyesztett egy hárompontost a győri gyűrűben, majd Burkholder lemásolta csapattársa dobását (16-8). Győri időkérés után Papp és Hruscakova faragott a hátrányukból. A negyed hajrájában Horti pontjaival sikerült kilenc pontos előnyt kiharcolnunk (27-18).

A második negyed elején is pontosan játszottunk. Hayes szinte nem tudott hibázni. A játékrész felénél Kovács büntetőivel és egy Hayes-Delic akcióval már 15 ponttal vezettünk (39-24). A Győr Ygueravide és Hruscakova pontjaival tartotta a lépést. A negyed hajrájában csökkent a koncentrációnk és ezzel párhuzamosan a csapatok közti különbség is (46-40).

Burkholder kosárral kezdtük a második félidőt, majd kapkodóvá vált a játékunk, amit a Győr pontokkal büntetett. A 23. percben Ygueravide pontjaival négy pontra csökkent az előnyünk (50-46). Sikerült rendeznünk a sorainkat és Horti harcos játékának és pontjainak köszönhetően újra tíz pont fölé kúszott a különbség (60-48). A negyed hajrájában állandósult a tíz pont körüli vezetésünk. Az utolsó percen belül Hayes 2+1-re Devaugh büntetői érkeztek (65-54).

A negyedik játékrész elején felváltva potyogtak a kosarak. A 32. percben Burkholder remek helyzetfelismerés után szerzett kosarat (69-58). A Győr próbált faragni a hátrányából, de mindig volt egy hazai kéz, aki válaszolni tudott egy-egy ponttal. A mérkőzés hajrájában sok hibát vétettünk, eladott labdák, kimaradt ziccerek, ponttalan passzok. A Győr Ygueravide ponterős játékával visszajött a meccsbe és a 38. percben kettő pontra csökkentett a hátrányát (76-74). Delic triplája a legjobbkor jött (79-74). A nagy akarásban Ygueravide eladta a labdát, Hayes pedig egy kiharcolt fault után büntetőzhetett (81-74). 40 másodperc volt hátra, amikor Papp 2+1-vel még felcsillant a győriek előtt a remény. Kovácsnak odaütöttek, aki mindkét büntetőjét értékesítve végleg eldöntötte a mérkőzést (83-77).