Végig vezetve nyertünk a DEAC ellen
2022. május 14.

A DEAC ellen az első félidőben szinte tökéletesen játszottunk, majd elhittük, hogy megvan a mérkőzés és a folytatásban magunknak tettük nehézzé az összecsapást. Ennek ellenére a 28. fordulóban, hazai pályán sikerült nyernünk és megtörni négymeccses sikertelenségünket.

ZTE NKK- DEAC 95-74 (27-9, 23-21, 18-24, 27-20)
Zalaegerszeg, 100 néző, Jv: Benedek, Kovács

ZTE NKK: Kovács 14, Frindt 17/6, Ács 4, Horváth Fru.13, Pap 38. csere: Horváth Fa 2., Soós 1, Szórád 2, Óházy 4, Molnár. edző: Czukor Bence

DEAC: Mezei D. 17/9, Sós, Holinka-Miklós 7/3, Baczuk 18/6, Mezei-Göttlinger 24/12. csere: Szabados 3/3, Pásti 3, Balassa 2, Pallai, Király. edző: Kászoni Boglárka

Jó ritmusban kezdtük a találkozót és egy perc elteltével 6-0-ra vezettünk. A vendégek Mezei- Göttlinger hármasával szépítettek, majd a negyed feléig kicsit megálltak a csapatok a pontszerzéssel (12-5). A negyed második felében nagyobb fokozatra kapcsoltak a lányok védekezésben és támadásban is és a 8. percben már húsz ponttal vezettünk (27-7).

A második negyed elején Frindt és Pap kosaraival tartottuk a húsz pont körüli különbséget. Védekezésben harcosak voltunk, de támadásban már nem volt az a pontosság, mint az első negyedben. A vendégeknél Mezei- Göttlinger hozta a pontokat, míg nálunk Pap a palánkok alatt szorgoskodott és gyűjtögette pontjait (50-30).

A nagyszünet után két távolival nyitottak vendégek (52-36). Langyosan játszottunk, főleg a védekezésünk hagyott sok kívánnivalót. Beragadtunk ez nem vitás, a DEAC pedig külső dobásokkal (négyet szereztek a negyed felében) és harcos játékkal és indításgólokkal tíz ponton belülre zárkóztak (56-47). Czukor Bence határozottabb védekezést kért az időkérés során, de támadásban is javulnunk kellett volna. A 26. percben egy közelivel és egy távolival négy pontra zárkózott a DEAC (56-52). Horváth Fanni büntetői és Frindt Niki indulásból szerzett kosara nagyon kellett (60-52). A 18. perc elején Kovács kosarával újra tíz pontra tornáztuk az előnyünk (64-54). A negyed végén ismét jó ritmusban játszottunk, míg a vendégek a nagy rohanásban egy kicsit elfáradtak (68-54).

Frindt Niki labdaszerzésből indulva szerzett kosárral nyitotta a záró negyedet, majd a vendégek pillanatai következtek és újra tíz pontra feljöttek (71-61). Visszatért a parkettre Pap Regina, aki gyorsan helyretette a dolgokat az eredményjelzőn, közeli kosaraival (80-63). A folytatásban is jól használtuk Pap magassági fölényét a gyűrű alatt. Kovács Gina jól mozgatta a csapatot és ismét húsz pontra távolodtunk ellenfelüktől (93-72). Molnár Hanna is lehetőséget kapott a hajrában és főleg a védekezésből vette ki a részét a pályán töltött perceiben. Az utolsó percen belül Óházy Julianna szerzett kosarat, ami egyben az utolsó is volt a találkozón (95-74).