tippmix
Újabb csoda! Csoportelső a válogatott!
2019. június 29.

A Női Kosárlabda Európa Bajnokság második napján a törököket nagy csatában legyőző olasz válogatottal mérkőzött válogatottunk. Az első negyed felétől vezetve irányította a mérkőzést a magyar csapat és Turner és Horti pontjaival hétpontos előnyt szereztek (11-18). A folytatásban a védekezésünk hatékonysága visszaesett és az olaszok visszajöttek a meccsbe és a nagyszünetre fordítani tudtak (26-25). A fordulás után továbbra is kevés pont jellemezte a mérkőzést. A hajrában Horti kosaraival sikerült újra ellépnünk ellenfelünktől (33-39). A záró negyed hozta a legtöbb pontot a találkozón. Az olaszok mindent bevetettek, de a taktikusan és jól játszó csapatunkat ezen az estén nem tudták legyőzni.

Olaszország – Magyarország 51-59 (11-18, 15-7, 7-14, 18-20)
Nis, 250 néző. Vezette: Vojinic (montenegrói), Csender (román), Chaykovskyy (ukrán)

OLASZORSZÁG: C. Dotto 1, Sottana 16/6, Zandalasini 9, Cinili 12/9, Andre 2. Csere:  Crippa, F. Dotto, Cubaj 4, Penna, Romeo 7/3. Szövetségi kapitány: Marco Crespi

MAGYARORSZÁG: Studer 6, Turner 10/6, Raksányi 8/3, Zele 7, Határ 10. Csere: Horti 13, Dubei 5/3, Varga, Lelik. Szövetségi kapitány: Székely Norbert

Csapatunk centere remek formában játszott és a válogatott legeredményesebbje lett. 20 perc alatt mindössze egy mezőnykosarat hibázott, amit még öt sikeres büntetővel megfejelt, így 13 ponttal, 6 lepattanóval és 2 gólpasszal zárt.

Válogatottunk győzelmével megnyerte a csoportját és csoportelsőként jutott a legjobb nyolc csapat közé.

fotó: fiba.com