Újabb bravúrgyőzelem, ezúttal az Ajka ellen
2024. március 11.

A 17. fordulóban az Ajka együttesét fogadtuk. Jelentős magasság-, és tapasztalatbeli fölénnyel rendelkező ellenféllel szemben egyértelmű volt, hogy csak akkor lehetünk sikeresek, ha szívvel-lélekkel küzdve próbáljuk eltüntetni ezeket a dolgokat a parketten. Ez maximálisan sikerült a lányoknak és végig vezetve nyerték meg a találkozót.

ZTE NKK- Ajka 84-73 (29-21, 17-17, 24-17, 14-18)
Zalaegerszeg, 100 néző, Jv: Csák, Kovács

ZTE NKK: Kovács 22/12, Óházy 10, Szórád 12/6, Ács 10/3, Jurkó 20/3. csere: Kiss 1, Szakonyi-Nagy, Kocsárdi, Horváth Fru. 5, Péterfi 4. edző: Rózsás Gábor

Ajka: Varga 12/3, Kulcsár 9/3, Mátyás 10, Shirian 5, Tóth 26, csere: Tápai 7, Kovács 4, edző: Rónaszéki Szilvia

Kiválóan kezdtek a lányok, nagy iramot diktálva a 2. percben 9-2-re vezettünk. A palánk alatt a vendégeknél Tóth jeleskedett a pontszerzésben, de Jurkó Noémi is odatette magát és nem engedtük nagyon közel ellenfelünket. A 6. percben Kulcsár kosarával kiegyenlített az Ajka (14-14). Sikerült ritmust váltanunk és két perc alatt 10-0-s futással állva hagytuk ellenfelünket  (24-14). A negyed hajrájában felváltva potyogtak a kosarak, de az előny nálunk maradt (29-21). A második negyedben is jól álltak bele a lányok és három perc elteltével 39-23-ra elléptünk. Sok és rosszul elosztott személyi hiba nehezítette a dolgunkat, s amikor egy kicsit is lazítani próbáltunk a rutinos vendégek könyörtelenül kihasználták a palánk alatti fizikális fölényüket. A félidő hajrája kiegyenlített játékot hozott (46-38).

Villámrajtot vett csapatunk a nagyszünet után, amit időkéréssel próbált megállítani a vendégek mestere. A nagy irammal egyre inkább tudtuk fárasztani az Ajka csapatát, akik emiatt egyre többször választották a területvédekezést. Ez megnyitotta az utat az erősségünk, a távoli dobások számára 10-15 pontos differencia állandósult (70-55). A záró negyedben is folytatták a gyors és kemény játékot a lányok és ennek köszönhetően nem tudott közelebb férkőzni az Ajka. A negyed felénél Szórád és Kovács hármasaival 83-63-ra vezettünk. A hajrá a vendégeké volt, de a találkozó végkimenetelét nem tudták befolyásolni. Csapatunk ügyesen és lelkesen menedzselte az előnyét és megérdemelten szerzett újabb bravúrgyőzelmet a szezonban.

Rózsás Gábor: -Egész héten nagyon szorgalmasan és fegyelmezetten készültek a lányok minden nehézség ellenére! Büszke vagyok rájuk, kiválóan küzdöttek egy nagyon rutinos ellenféllel szemben! Ha  a szezonban mutatott összteljesítményt lehet még tovább fokozni, akkor természetesen mi meg is fogjuk próbálni! Szurkolóink támogatása mindig remek érzés, köszönjük nekik!