Tartalékosan is helytálltunk
2021. november 24.

A női Hepp Kupa második fordulójában Pécsett vendégeskedtünk. A sérülések és betegségek miatt csak nyolcan tudtunk elutazni, de így is partiban voltunk ellenfelünkkel, a továbbjutás viszont nem jött össze.

NKA Pécs PEAC-ZTE NKK 68-63 (16-12, 19-12, 12-17, 21-22)
Pécs, Hepp Kupa, JV: Téczely, dr. Danka

NKA Pécs PEAC: Kötő 14/12, Bojtár 19/9, Csényi 5/3, Farkas 6, Olawuyi 16. csere: Szatner Z., Orbán 2, Kohn, Fekete, Halmágyi 6, Simon, Szatner S. Edző: Daliborka Kmezic

ZTE NKK: Kovács 23/9, Frindt 7, Horváth Fru. 6, Gorjanácz 18/9, Soós 3, csere: Horváth Fa. 2, Óházy 2, Ács 2. edző: Czukor Bence

Harcos védekezéssel kezdtük a mérkőzést és az első perc végén Gorjanácz hármasával vezettünk (0-3). Hamar magára talált a Pécs és a 3. perc elején már 7-3-ra ők vezettek. Nem hagytuk magunkat és Kovács és Gorjanácz kosaraival fordítottunk (7-8). A negyed hajrájában a valamivel pontosabban játszó hazaiak kerültek előnybe (16-12).

A második játékrész elején Kovács pontjaival zárkóztunk, de sikerült fordítani, helyette könnyű kosarakkal újra ellépett a Pécs (28-19). A negyed hajrájában sikerült felére csökkentenünk a hátrányunk, de a kemény hazai védekezéssel meggyűlt a bajunk és a félidőre tíz pont fölötti előnyt szerzett a házigazda (35-24).

A nagyszünet után próbálta dűlőre vinni a csatát a Pécs. Három perc kellett az első kosarunkig, amit Horváth Fruzsi szerzett (39-26). Szorítottunk a védekezésen és a támadásaink is sokkal eredményesebbek lettek. Elkezdtük szűkíteni a különbséget. Kovács és Gorjanácz hozta a pontokat, de mindenki sokat dolgozott, hogy ne tudjon újra leszakítani bennünket a házigazda. Végül sikerült hoznunk a negyedet és hat pontra csökkenteni a hátrányunkat (47-41).

Horváth Fruzsi kosarával kezdtünk a záró negyed elején, de egy kis kihagyás elég volt és újra tíz pont fölé kúszott a hátrányunk (54-43). A védekezésünk szellős volt és hiába szereztünk kosarat, mindig jött rá válasz a hazaiakttól. A 34. percben Bojtár kétszer is triplát szerzett így kezdett kinyílni a csapatok között az olló (62-47). Az időkérés használt és egycsapásra megváltozott a játék képe. Nagy hajrába kezdtünk, ami mélyesztette a házigazdákat és időkérdéssel próbálták megtörni a lendületünket. Az utolsó percre 66-60-nál Bojtár dobása beszédült, ami döntőnek bizonyult. Gorjanácz Ági még elsüllyesztett egy hármast, így alakult ki a 68-63-as végeredmény.

Czukor Bence: A nehézségek ellenére a lányoknak óriási gratuláció jár, hiszen egy pillanatra sem adták fel és többször visszajöttek a meccsbe. Ezt a lendületet és erőt kell tovább vinnünk a bajnokikra is.