Simán kikaptunk a fővárosban
2021. március 27.

A 9-12. helyért folytatott rájátszás első mérkőzésén az ELTE-BEAC ellen léptünk pályára. A találkozón az első negyedben nagy előnybe kerültek a hazaiak és ez csak nőtt a mérkőzés végéig.

ELTE-BEAC-ZTE NKK 83-45 (22-6, 16-12, 18-14, 27-13)
Budapest, Zárt kapuk mögött, Jv: Csabai-Kaskötő, Balogh, Varga-Záray

ELTE-BEAC: Czank 4, Koch 9/9, Mérész 17, Boros 4, Smith 12, csere: Dénes 2, Dusanic 11, Laufer 5, Zsámár 2, Juhász 7, Szabó 7/3, Galántai 3. edző: Balogh Judit

ZTE NKK: Dzombeta 10, Mányoky 8/6, Kulcsár, Szabó 8, Tuchscherer 11/6. csere: Saad 8/6, Horváth Fru, Horváth Fa, Dömötör, edző: Ambrus Péter

Kapkodva kezdtek a csapatok és közel két perc telt el a mérkőzésből, amikor Mérész megszerezte az első kosarat. Nagyon akartak a lányok, de nem sikerültek a dobásaink, de ez elmondható volt a hazaiakra is . A negyed felénél időt kértünk, mert 7-0-ra vezetett a BEAC. Dzombetára nagyon figyeltek a fővárosiak, nem is jutott dobóhelyzethez. A 7. percben már 13-0-t mutatott az eredményjelző. Végre megtört a jég és Mányoky Judit büntetőivel megszereztük első pontjainkat (13-2). Szabó is gyorsan feliratkozott a pontszerzők közé, majd Miljana is, de a negyed végén jó ritmusban játszó hazaiakat nem tudtuk megállítani (22-6).

Két gyors hazai kosárral indult a második negyed, majd Gabi Saad szerzett egy távolit (26-9). Nagyon pontatlanul és rossz ritmusban játszottunk. A 13. percben Tuchscherer keze sült el távolról, egymás után kétszer is (28-15), a hazaiak pedig időt kértek. Megtorpant a lendületünk, a fővárosiak pedig fokozatosan növelték előnyüket. A 18. percben Koch két távolijával már húsz pont fölé nőtt a hátrányunk (38-15). Az utolsó percen belül Mányoky szerzett még egy triplát, ami a negyed utolsó momentuma volt (38-18).

A nagyszünet után Gabi Saad triplával nyitott és úgy tűnt a csapat is jobb ritmusban játszik. Dzombeta is magára talált és elkezdte gyűjtögetni a pontokat. Nagy volt a rohanás, amit Balogh Judit egy időkéréssel próbált megállítani (46-29). A rövid pihenő után Koch újabb távolit hintett, amire Szabó egy középtávolival felelt (49-31). Sajnos a negyed vége megint a hazaiaké volt, akik nem csak tartották, de növelni is tudták a félidőben megszerzett előnyüket (56-32).

Kettő gól plusz faultos akcióval harminc pontra nőtt a hazaiak előnye (62-32). A 32. percben Szabó Petra törte meg a gólcsendünket, majd Dzombeta büntetőivel araszoltunk beljebb (62-36). Hazai oldalon Dusanic gyűjtögette szorgosan a pontokat és állandósult a különbség. A 26. percben Mányoky szerzett nagyon messziről hárompontost (73-43). A védekezésünk nem működött jól és sorra kaptuk a kosarakat. A végén Gabi Saad még értékesített egy ziccer, ami csak annyit jelentett, hogy nem lett közte negyven (83-45).

A hazaiak az első perctől jobban és pontosabban játszottak, keményebben és hatékonyabban védekeztek és magabiztosan nyertek.