Partiban voltunk, de a végén nem bírtunk a Szekszárddal
2019. szeptember 15.

Újabb izgalmas csatákat hozott a Forest Hungary 50. Nemzetközi Kosárlabda Göcsej Kupa második napja. Szombaton délelőtt elsőként, az első nap a Szekszárdot nagy csatában legyőző Győr a ZTE NKK-tól sima vereséget szenvedő Lulea Basket csapatával játszott. A svéd csapat egy másik arcát mutatta és szinte végig kontrollálta a találkozót. A Győr a hajrában két távolival három pontra felzárkózott, de remekül játszó Jovanovic vezérletével végül nyerni tudott a Lulea.

UNI Győr Mély Út- Lulea Basket 87-90 (22-31, 32-19, 14-19, 19-21)

UNI Győr: Török 7/3, Dombai 18/9, Hruscakova 18/3, Barnai -,Ygueravide 16/6, csere: Devaugh 9,Varga 9,  Papp -, Czank 8/6, Mansare 2, Barnai -, Révész-. Edző: Milos Pavlovic

Lulea Basket: Baltkojiené 17/3, Vesterberg 7/3, Nnamaka 18/12, Jovanovic 20/12, Ponturo 4, csere: Slaughter 14, ödersten 4, Erlandsson -, Ekh 3/3, Karamovic 3/3. Edző: Robin Sandberg

A délutáni mérkőzésen a Szekszárd ellen léptünk pályára.

Atomerőmű KSC Szekszárd-ZTE NKK 75-65 (15-18, 24-19, 18-14, 18-14)

KSC Szekszárd: Studer Á. 4, Dojkic 15, Vincze 2, Kiss 2, Ruzickova 12, csere: Theodoreán 3, Studer Zs. 4, Bálint 7, Marshall 16. McCall 10, edző: Zeljko Dokic

ZTE NKK: Nagy 13/3, Delic 2, Burkholder 5, Ndiba 6/3, Horti 15/3, csere: Kovács -, Hayes 16, Preisinger-, Kuttor 3/3, Jurkó-, Horváth Fru. 5/3, edző: Molnár József

Az első perctől kezdve nagyon odatették magukat a lányok. Egyik csapat sem tudott elszakadni a másiktól (13-12). A negyed hajrájában Hayes rázta meg magát és pontjaival előnybe kerültünk (15-18).

A második negyedben is folytattuk az agresszív, harcos játékot. Nagy Dóri volt elemében és előbb egy duplát, majd egy triplát süllyesztett el a szekszárdi gyűrűben (23-28). A 16. percben a fiatal Horváth Fruzsi is lehetőséget kapott és gyorsan élt is vele és megszerezte első felnőtt kosarát (27-32). A 18. percben egy pontra feljött a KSC, de újra jött Horváth Fruzsi és ezúttal egy triplát szerzett (33-37). Elég volt két hiba és a Szekszárd büntettet és kiegyenlített. Az utolsó percen belül büntetőket hibáztunk, Dojkic pedig egy ziccerrel előnybe hozta a félidőre a KSC-t (39-37).

A nagyszünet után pontosabban kezdett Zejko Dokic együttese és hat ponttal elléptek. Nehezen találtuk a ritmust védekezésben és támadásban is visszaestünk. A 25. percben Horti hármasával közelítettünk, de ez tiszavirág életűnek bizonyult (45-42). Két labdavesztés, rossz védekezés és tovább távolodott a Szekszárd. Bálint kosarával már tíz pont fölé kúszott a különbség (53-42). Hosszú gólcsendünket ismét Horti törte meg egy duplával. A negyed végén Ndiba hármasával és Hayes kosaraival kapaszkodtunk (57-51).

A záró negyed elején egy 6-0-s rohanással kiegyenlítettünk (57-57). A nagy akarásban sok hibát vétettünk, amit egyből pontokra váltott ellenfelünk és az egál állásból a hajrára ismét tetemes hátrány lett (69-60). A végén még Kuttor szerzett egy triplát, de már nem tudtunk visszajönni a meccsbe így a Szekszárd nyert.

A mai napon 10 órától a Győr ellen játsszuk utolsó mérkőzésünket, majd azt követően a Lulea Basket a Szekszárddal mérkőzik.